x
Microsoft w ZST - Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie

Zespół Szkół Technicznych
  • Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, UCZYMY | WYCHOWUJEMY | BAWIMY | Co nas wyróżnia??? | Uczysz się, kiedy chcesz ... E-learning | Ciekawe zawody i specjalnoœci | Systematycznie unowoczesniana baza dydaktyczna | Urozmaicone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne | (zajęcia na basenie, stoku narciarskim, lodowisku, strzelnicy, wycieczki dydaktyczne, kabaret szkolny) | Dobrze wykształcona, młoda, energiczna kadra pedagogiczna | Bogate życie kulturalne - koncerty, dyskoteki, spotkania, wycieczki | Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kółek przedmiotowych, kółek zainteresowań | (kółko fotograficzne, informatyczne, matematyczne i inne przedmiotowe) | Zwrot połowy kosztów uzyskania prawa jazdy w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz w branzowej szkole I stopnia mechanik pojazdów samochodowych | Konsultacje maturalne oraz z przygotowania zawodowego | Zajęcia wyrównawcze | Swiadczenia o charakterze socjalnym i motywacyjnym (stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, stypendium Przecławczyka, stypendium dla najlepszych absolwentów) | Dobrze wyposażona biblioteka szkolna i multimedialne centrum informacji | pomagamy w znalezieniu miejsca praktyki i zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach rynku lokalnego i regionalnego

  
Microsoft w ZST

Dyrektor ZST w Strzyżowie podpisał umowę z firmą Microsoft. Powyższa umowa daje niesamowite możliwości dla szkoły oraz co jest szczególnie ważne - daje ona duże możliwości dla naszych uczniów, również przyszłych. 

Chciałbym tutaj przedstawic niektóre korzyści płynące z powyższej umowy dla obecnych uczniów, przyszłych uczniów oraz nauczycieli ZST

1.  Nauczyciele i uczniowie mają prawo do zainstalowania dwóch kopii oprogramowania na swoich prywatnych komputerach

2.  W przypadku wygaśnięcia umowy, którą ZST podpisał z Microsoftem, uczniowie i nauczyciele mogą zachować oprogramowanie zainstalowane na ich prywatnych komputerach!

3.  W celu uzyskania dostępu do indywidualnego konta Microsoftu przez ucznia/nauczyciela, każda z w/w osób musi wysłać e-maila do Administratora w ZST z danymi osobowymi (imię, nazwisko, adres e-mail, telefon, klasa). Funkcję administratora pełni nauczcyiel Pan Grzegorz Kawa.

4.  Po utworzeniu konta przez Administratora ZST, każdy z w/w osób otrzyma e-maila z informacja o utworzeniu swojego indywidualnego hasła do konta Microsoft.

5.  Otrzymany dostęp do konta Microsoft pozwala na bezpłatne pobranie 2 z ponad 200 pozycji Microsoftu. Sa tam dostępne systemy operacyjne, pakiet biurowy Office oraz wiele innych programów komputerowych.

6.  Pobrane oprogramowanie (zazwyczaj w postaci obrazów ISO), należy wypalić na płycie CD/DVD, wykorzystac w inny sposób i zainstalować na swoim prywatnym komputerze.

7.  Na indywidualnym koncie ucznia/nauczyciela pojawi się numer seryjny dla danego oprogramowania. Należy go zachować tylko i wyłącznie dla siebie.

Powyższa oferta dla obecnych oraz przyszłych uczniów, a także dla nauczycieli jest oferta unikatową w skali naszego powiatu. Żadna inna szkoła średnia na naszym terenie nie oferuje takich możliwości, w skali województwa na poziomie szkół średnich jesteśmy także pionierami. Do tej pory takie oferty były domeną tylko i wyłącznie uczelni i szkół wyższych. Podsumowując - podpisanie umowy z firmą Microsoft daje nam jako szkole bardzo dobre warunki pracy, daje one też szczegolne profity dla ucznia, który chce z niej skorzystać.

Drogi uczniu, jeżeli chcesz skorzystać z oferty naszej szkoły - ZST ci to umożliwi. 

 


 

Poszerzaj wiedzę o technologiach Microsoft z Yakiem!

Witaj! Czy wiesz, że Yak może pomóc Ci nauczyć się programować, tworzyć strony internetowe i bazy danych? Przygotowaliśmy dla Ciebie stronę internetową www.aleyak.to, gdzie znajdziesz zestaw kursów video i artykułów, które pomogą Ci zrozumieć do czego możesz wykorzystywać technologie Microsoft!

Chcesz nauczyć się:

Yak korzystać z chmury?

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową?

Podstawy języka C#

Jak monitorować aplikacje?

Yak stworzyć pierwszą grę?

Skorzystaj z oferty Azure dla studentów, Visual Studio, Windows Server, Windows i wielu innych produktów za darmo.

Wejdź na stronę www.aleyak.to, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw kursów video i artykułów, które pomogą Ci zrozumieć do czego możesz wykorzystywać technologie Microsoft!

 

Dowiedz się więcej

Masz jakieś pytania?
Napisz na pledu@microsoft.com 

Śledź nas na Facebooku


Na górę strony

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2018.11.10, 21:56.
 

 


Serwis wykonał uczeń Michał Zięba pod kierunkiem nauczyciela Adama WITEK. Modyfikacja i administracja - Adam WITEK.
Kopiowanie zezwolone pod warunkiem podania żródła i linku do tej strony.

Czas generowania się strony: 0.0833 sekund.