Erasmus + 2016 dla nauczycieli

loga

Od 1 lipca 2016r. realizowany jest w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie projekt pn. ”Europejska mobilność nauczycieli ZST w Strzyżowie gwarancją wysokiej jakości pracy szkoły”, Akcja: Mobilność edukacyjna w ramach sektora Edukacja Szkolna w Programie Erasmus Plus.

Projekt ten stwarza nauczycielom ZST niepowtarzalną możliwość odbycia zagranicznego kursu pedagogicznego i językowego. Głównym celem Projektu jest podniesienie jakości pracy naszej szkoły poprzez zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych jej pracowników. Dzięki udziałowi w Projekcie członkowie kadry poznają niemiecki system edukacyjny, zdobędą wiedzę w zakresie programów i działań realizowanych w szkolnictwie niemieckim w celu przeciwdziałania wczesnemu wypadaniu  z systemu edukacji i wykluczeniu społecznemu, zdobędą nowe kompetencje wychowawcze w zakresie kształtowania u uczniów postaw sprzyjających ich rozwojowi. Udział w Projekcie da ponadto możliwość poszerzenie kompetencji językowych nauczycieli. Dzięki realizacji Projektu mamy również nadzieję na poszerzenie współpracy z placówkami oświatowymi w Niemczech.

W ramach udziału w Projekcie pełne wsparcie finansowe na odbycie kursów oraz pobyt za granicą otrzyma dwóch członków Rady Pedagogicznej, którzy zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji.

Pełne wsparcie w ramach Projektu obejmuje: 10 godzin bezpłatnych zajęć przygotowawczych, materiały szkoleniowe dla uczestników zajęć przygotowawczych, 15-godzinny kurs językowy oraz 20-godzinny kurs pedagogiczny za granicą, środki na pokrycie kosztów przejazdu do miejsca odbywania kursu i z powrotem, wsparcie pieniężne na zakwaterowanie, wyżywienie i bilety komunikacji miejskiej, ubezpieczenie NWW, wsparcie organizacji przyjmującej w trakcie pobytu za granicą w sprawach i formalnościach związanych z odbywaniem kursu, i jest finansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Z nieodpłatnych zajęć przygotowawczych będą mogli skorzystać wszyscy członkowie Rady Pedagogicznej, którzy zgłoszą udział w Projekcie.

Szczegółowe zasady ubiegania się o udział w Projekcie znajdują się w Regulaminie Uczestnictwa i Rekrutacji - [ czytaj ].

Formularz zgłoszeniowy - [ czytaj ]

1. Notatka z zajęć przygotowawczych - [ zobacz ]
  2. Informacja z wyjazdu - [ zobacz ]
  3. Informacja o wizycie nauczycieli ZST w Szkole Produkcyjnej w Lipsku w ramach odbywania kursów zagranicznych - [ zobacz ]
  4. Informacja z wyjazdu - [ czytaj ]
  5. Informacja o kursach zagranicznych dla nauczycieli ZST na stronie organizacji przyjmującej Europa Haus - [ zobacz ]

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2017.03.14, 07:56.