x
Kronika szkolna - Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie

Zespół Szkół Technicznych
 • Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, UCZYMY | WYCHOWUJEMY | BAWIMY | Co nas wyróżnia??? | Uczysz się, kiedy chcesz ... E-learning | Ciekawe zawody i specjalnoœci | Systematycznie unowoczesniana baza dydaktyczna | Urozmaicone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne | (zajęcia na basenie, stoku narciarskim, lodowisku, strzelnicy, wycieczki dydaktyczne, kabaret szkolny) | Dobrze wykształcona, młoda, energiczna kadra pedagogiczna | Bogate życie kulturalne - koncerty, dyskoteki, spotkania, wycieczki | Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kółek przedmiotowych, kółek zainteresowań | (kółko fotograficzne, informatyczne, matematyczne i inne przedmiotowe) | Zwrot połowy kosztów uzyskania prawa jazdy w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz w branzowej szkole I stopnia mechanik pojazdów samochodowych | Konsultacje maturalne oraz z przygotowania zawodowego | Zajęcia wyrównawcze | Swiadczenia o charakterze socjalnym i motywacyjnym (stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, stypendium Przecławczyka, stypendium dla najlepszych absolwentów) | Dobrze wyposażona biblioteka szkolna i multimedialne centrum informacji | pomagamy w znalezieniu miejsca praktyki i zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach rynku lokalnego i regionalnego

 
 
Kronika szkolna

Kronika szkolna od 1 do 20 ( wszystkich: 60 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]  
Praktyczne umiejętności uczniów Zespołu Szkół Technicznych
Dodano: 2022-05-22     » Na górę

Uczniowie klasy 2TI uczący się w zawodzie technik informatyk w ramach przedmiotu: „montaż i eksploatacja sieci komputerowych”, wykonali sieć komputerową w klasopracowni Ab3. Przyszli informatycy zapoznali się z zasadami i wymaganiami projektowymi sieci komputerowych, doborem odpowiednich urządzeń montażowych, zasadami bezpieczeństwa oraz konfiguracją urządzeń sieciowych.

Dodał: lwolan
Sprawdź jak złożyć podanie do szkoły !!
Dodano: 2022-05-15     » Na górę

Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie. Od 16.05 można składać podania do szkoły. Poniżej znajduje się link do filmu w którym krok po kroku prezentujemy jak przejść przez rekrutację elektroniczną.

Dodał: lwolan
Film przedstawiający zawód Technik informatyk oraz Technik programista
Dodano: 2022-04-22     » Na górę

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu, który przygotowali nasi informatycy oraz programiści.

Dodał: lwolan
Spotkanie z najlepszymi uczniami.
Dodano: 2022-04-21     » Na górę

SPOTKANIE Z NAJLEPSZYMI UCZNIAMI ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W STRZYŻOWIE

 

Ignacy Jan Paderewski powiedział kiedyś

Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że dobre i trwałe wyniki osiągnąć można jedynie drogą krótkich, lecz ciągłych, codziennych wysiłków. Jednorazowy wysiłek jest kompletnie jałowy. Prawdziwą umiejętność zarówno w nauce i w sztuce, jak i w każdych innych zajęciach, zdobyć można tylko codzienną pracą i codziennym wysiłkiem.“

 

Wiedzą to doskonale najlepsi uczniowie oraz ich Rodzice, którzy 7 kwietnia br. uczestniczyli w spotkaniu z Dyrekcją oraz Wychowawcami Zespołu Szkól Technicznych w Strzyżowie. W uroczystości wziął udział również Wicestarosta Powiatu Strzyżowskiego Pan Tomasz Garncarski.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały sylwetki 19 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy w pierwszym półroczu zdobyli najwyższą średnią ocen oraz aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły.  Są to:

 • Dominik Matłosz, kl. 1THE- technik ekonomista
 • Nikola Ziobro, kl. 2TE- technik ekonomista
 • Oliwia Depowska, kl. 3EAp- technik analityk
 • Michał Pirga, kl. 3EAp- technik ekonomista
 • Kamil Wąś, kl. 3EAp- technik ekonomista
 • Katarzyna Wójcik, kl.  3EAp- technik ekonomista
 • Kamil Stasiowski, kl. 3HLp- technik logistyk
 • Michał Dziok, kl. 3HLp- technik handlowiec
 • Daria Małek, kl. 3THL- technik logistyk
 • Aleksandra Kasza, kl. 3THL- technik handlowiec
 • Wioletta Szczepanik, kl. 3THL- technik logistyk
 • Łukasz Wójcik, kl. 3TPM- technik mechanik
 • Paulina Dziok, kl. 4HLF- technik handlowiec
 • Izabela Miras, kl. 4HLF- technik handlowiec
 • Izabela Stasiowska, kl. 4HLF- technik logistyk
 • Gabriela Czech, kl. 4HLF- technik logistyk
 • Lidia Salamon, kl. 4TEA- technik analityk
 • Gabriela Bober, kl. 4TEA- technik analityk
 • Kacper Bryda, kl. 4TI- technik informatyk

Uczniowie ci swoją ciągłą systematyczną pracą oraz osiągnięciami sławili imię naszej szkoły i przydawali dumy pedagogom. Jest to przede wszystkim zasługa Rodziców, którzy wkładają ogromny trud w ich wychowanie, zapewnienie warunków do nauki oraz rozwoju. Podczas części artystycznej uczniowie złożyli swoim Rodzicom ogromne podziękowania oraz przypomnieli wszystkim zgromadzonym o jakże ważnych w dzisiejszym trudnym świecie wartościach jakimi są WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ.

Najlepszym uczniom oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy oraz pragniemy złożyć życzenia: 

Wam, Drodzy uczniowie życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych, mądrych decyzji, trafnych wyborów i roztropnych kroków. Aby zdobywanie wiedzy było dla was prawdziwą przyjemnością, nie przymusem.

Z kolei Szanownym Rodzicom życzymy wytrwałości, cierpliwości, satysfakcji oraz dumy z sukcesów swoich dzieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z najlepszymi uczniami i ich Rodzicami za rok.

 

Agnieszka Bradlińska-Stefanik

Dodał: lwolan
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
Dodano: 2022-04-21     » Na górę

Gratulujemy Kamilowi Wąś bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym: "Eko Planeta".

Dodał: lwolan
Samorząd Uczniowski zaprasza do ZST
Dodano: 2022-04-13     » Na górę

Zapraszamy do obejżenia nowego filmu, który przygotował Samorząd Uczniowski.

Dodał: lwolan
Konkurs Fizyczny Eureka
Dodano: 2022-04-13     » Na górę

Karol Kowalczyk z klasy 4TPM - technik mechanik, uzyskał wyróżnienie za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka, natomiast Michał Pirga z klasy 3EAp- technik ekonomista oraz Dominik Matłosz z klasy 1THE- technik ekonomista uzyskali dyplomy za bardzo dobry wynik. Opiekunem uczniów jest M.Domaradzki

Dodał: lwolan
Turniej maszyn wiatrowych
Dodano: 2022-04-01     » Na górę

W dniu 26.03.2022r. w Jarosławiu odbyły się eliminacje wojewódzkie "Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych". Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:
Oliwia Depowska klasa 3EAp–technik analityk,
Kamil Wąś klasa 3EAp -technik ekonomista,
Sylwia Janik klasa 3EAp- technik analityk,
Michał Pirga klasa 3EAp- technik ekonomista,
Michał Dziok klasa 3HLp – technik handlowiec,
Bartosz Sasa klasa 3HLp –technik logistyk,
Marcin Górka klasa 2TM – technik mechanik.

PGE Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu - trzyosobowych zespołach przestrzegając wymiarów zamieszczonych regulaminie. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny. Podczas Turnieju startujące maszyny oceniane w trzech kategoriach: - Największa moc - Obroty przy obciążonym wale maszyny - Moment obrotowy przy zatrzymanym wale Testy maszyn dokonywane są za pomocą stanowiska pomiarowego wyposażonego w momentomierz tensometryczny i encoder, zapewniających wysoką dokładność otrzymywanych wyników. Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Najwyżej sklasyfikowana drużyną która reprezentowała Zespół Szkół Technicznych okazała się „WSK” ,której kapitanem był Marcin Górka z klasy 2TM, drużyna „WSK” zajęła ostatecznie wysokie 6 miejsce przegrywając awans do finału ogólnopolskiego o 71 punktów. Warto nadmienić, że w turnieju brało udział 20 drużyn z południowej Polski. Zarówno uczniowie jak i merytoryczny opiekun Pan Mariusz Domaradzki obiecują wyciągnięcie wniosków i walkę o zwycięstwo w kolejnym turnieju za rok. Opiekunem uczniów podczas wyjazdu był ksiądz Paweł Smoleń.

Dodał: lwolan
Wietnam i Kambodża
Dodano: 2022-03-29     » Na górę

W dniu 21 marca 2022 r. uczniowie ZST w Strzyżowie uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem. Tematem spotkania był "Wietnam i Kambodża"

Dodał: lwolan
Rekolekcje Wielkopostne
Dodano: 2022-03-17     » Na górę

Za nami wspaniały czas szkolnych rekolekcji. Dziękujemy ks. Mateuszowi za poprowadzenie rekolekcji, osobiste świadectwo wiary, poczucie humoru i mnóstwo życzliwości. Nie mówimy żegnaj, lecz DO ZOBACZENIA.

Dodał: lwolan
Dzień Kobiet 2022
Dodano: 2022-03-12     » Na górę

" Kobieta to anioł na ziemi, ma w sobie siłę przetrwania. Piękna twarz w słońcu się mieni, szczęśliwy co warto jej oddania." 8 marca w ZST samorząd uczniowski złożył wszystkim kobietom naszej szkoły życzenia oraz wręczył własnoręcznie wykonane róże i tulipany ze słodką niespodzianką. "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów " - dlatego składamy jeszcze raz najlepsze życzenia, aby każdy dzień był pełen słońca i uśmiechu !

Dodał: lwolan
Wybór i ludzkie postawy wobec Holokaustu
Dodano: 2022-03-03     » Na górę

Początkiem lutego trójka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w seminarium on-line „Wybór i ludzkie postawy wobec Holokaustu” organizowanym przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów z Markowej we współpracy z United States Holocaust Memorial Museum. Seminarium prowadzone było przez śmietankę historyków – specjalistów okresu Holokaustu. Wykłady poprzedzone zostały indywidualną lekturą otrzymanego materiału „Bystander, czyli kto? Potoczne wyobrażenia Polaków na temat stosunku do Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej” autorstwa Michała Bilewicza i Marii Babińskiej. Konferencje koncentrowały się na nauczaniu o postawach ludzi w obliczu zła, co powinno stanowić ważny element w edukacji młodego Polaka, Europejczyka, czy obywatela świata. Jak wielkim dramatem jest każda wojna. Uczniowie-uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a książka „Losy Żydów z Markowej” autorstwa Kamila Kopery wzbogaci księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Dodał: lwolan
Olimpiada przedsiębiorczości
Dodano: 2022-02-07     » Na górę

Z przyjemnością informujemy, że Michał Pirga, uczeń klasy 3EAp, uczestnik eliminacji szkolnych XVII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, osiągnął bardzo dobrywynik i zakwalifikował się do udziału w eliminacjach okręgowych OlimpiadyPrzedsiębiorczości.

Eliminacje okręgowe przeprowadzone zostaną w dwóch etapach:

Etap pierwszy –test eliminacji okręgowych – przeprowadzi Komitet Główny OlimpiadyPrzedsiębiorczości - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Etap drugi – zadanies ytuacyjne – przeprowadzi Komitet Okręgowy w Krakowie – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Michałowi gratulujemy i życzymy sukcesu w eliminacjach okręgowych.

Dodał: lwolan
Szlachetna Paczka
Dodano: 2022-01-26     » Na górę

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie udali się do ludzi wielkiego serca, którzy wraz z nami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Ogromne podziękowania kierujemy do firmy FHU Wojan oraz firmie PSB Mrówka za wspaniały gest w postaci zrefundowania części rzeczy wyznaczonych do zakupu przez rodziny, oraz firmie KTK Borek, która pomogła nam w transporcie zakupionych rzeczy. Dziękujemy również Liceum ogólnokształcącemu w Strzyżowie za współpracę oraz wszystkim którzy przyłączyli się do akcji razem z nami i wzięli udział w zbiórce. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas."

Dodał: lwolan
Koncert kolęd 2021
Dodano: 2021-12-21     » Na górę

W piątek 17 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie odbył się pełen zadumy koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przygotowanych przez uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Celem koncertu było pokazanie, że Święto Bożego Narodzenia ma bardzo uroczysty charakter. Jest przeżywane przez Polaków, jako święto rodzinne. Zaznacza się to najbardziej podczas wieczoru wigilijnego. To święto od wieków inspiruje artystów różnych wyznań chrześcijańskich, czego dowodem są komponowane na tę uroczystość kolędy i pastorałki. Po koncercie nasi uczniowie wraz wychowawcami spędzili ten przedświąteczny czas, delektując się pysznymi potrawami podczas wigilii klasowych.

Beata Stohandel-Kotula

Dodał: lwolan
Kiermasz jesienno-zimowy
Dodano: 2021-12-20     » Na górę

W dniach 01-03.12.2021r. w naszej szkole odbył się kiermasz jesienno - zimowy. Wszystkie dekoracje zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów oraz nauczycieli. Dochód z zakupionych dekoracji został przeznaczony na zakup słodyczy oraz drobnych upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Strzyzowie, dzięki czemu każdy z nas mógł stać się świętym Mikołajem i dorzucić coś od siebie.

Dodał: lwolan
Najlepsi w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie
Dodano: 2021-12-09     » Na górę

Nauka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka a inwestowanie we własny rozwój zawsze procentuje, o czym przekonali się ostatnio uczniowie Zespołu Szkól Technicznych w Strzyżowie. Podczas uroczystego Ślubowania Klas Pierwszych wręczono nagrody w trzech, organizowanych corocznie konkursach- Absolwent Roku, Najlepszy Uczeń i Najlepsza Klasa. Tytuł Absolwenta Roku 2020/2021 zdobyła uczennica klasy 4 TILA - Natalia Szarek. Najlepszym uczniem w roku szkolnym 2020/2021 w Technikum został Kamil Wąś, uczeń klasy 3EAp, natomiast w Branżowej I stopnia pierwsze miejsce zajęli ex aequo: Natalia Lampara (kl. 3w) i Michał Studniarz (kl. 3mo). W roku szkolnym 2020/2021 Najlepszą Klasą w Technikum została klasa 3EAp zaś w Branżowej szkoły I stopnia bezkonkurencyjna okazała się klasa 3w.

Agnieszka Bradlińska-Stefanik

Dodał: lwolan
Akcja charytatywna Caritas
Dodano: 2021-12-08     » Na górę

W dniach 3-4 grudnia tego roku wolontariusze z naszych strzyżowskich szkół: z Zespołu Szkół Technicznych oraz z Liceum Ogólnokształcącego wraz z ochotnikami z jednostki strzeleckiej „Słowik” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Caritas Polska we współpracy ze sklepami sieci „Lidl” oraz „Biedronka”. Akcja ta, która polegała na zbiórce żywności cieszyła się wielką popularnością zarówno ze strony uczniów, którzy w aktywny sposób włączyli się w nią m.in. poprzez rozdawanie ulotek i zachęcanie przechodniów do dzielenia się dobrem, jak również ze strony ofiarodawców, dzięki którym zebrano 2 tony żywności. Wraz z talonami sponsorowanymi przez parafię farną w Strzyżowie zostaną one przekazane w najbliższych dniach do osób i rodzin z naszej lokalnej społeczności znajdujących się w największej potrzebie. Dziękuję wszystkim za bezinteresowną pomoc, wrażliwość, wielkie serce i otwartość na drugiego człowieka – ks. Karol Hadam

Dodał: lwolan
Olimpiada przedsiębiorczości
Dodano: 2021-12-06     » Na górę

2 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XVII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W Olimpiadzie wzięło udział czworo uczniów z klas 3EAp i 4THL. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Realizowana jest od 2005 r. i zyskała status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Dodał: lwolan
Konkurs PKB (Polityka, Kapitał, Biznes)
Dodano: 2021-12-06     » Na górę

29 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne (pierwszego stopnia) Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes). Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Edukacji Olimpijskiej. W konkursie wzięło udział troje uczniów z klas 3EAp i 3HLp. PKB to konkurs, który łączy w sobie społeczno-gospodarcze obszary wiedzy zdobywanej podczas nauki w szkole średniej. W tym roku hasłem przewodnim konkursu jest „Ekonomia behawioralna w finansach i polityce publicznej”. Pytania konkursowe sprawdziły praktyczną wiedzę uczniów o ekonomii i biznesie oraz były przygotowaniem do studiowania na uczelniach ekonomicznych.

Dodał: lwolan
Kronika szkolna od 1 do 20 ( wszystkich: 60 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]  

Na górę strony

 

 


Serwis wykonał uczeń Michał Zięba pod kierunkiem nauczyciela Adama WITEK. Modyfikacja i administracja - Adam WITEK.
Kopiowanie zezwolone pod warunkiem podania żródła i linku do tej strony.

Czas generowania się strony: 0.0236 sekund.