x
Kronika szkolna - Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie

Zespół Szkół Technicznych
  • Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, UCZYMY | WYCHOWUJEMY | BAWIMY | Co nas wyróżnia??? | Uczysz się, kiedy chcesz ... E-learning | Ciekawe zawody i specjalnoœci | Systematycznie unowoczesniana baza dydaktyczna | Urozmaicone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne | (zajęcia na basenie, stoku narciarskim, lodowisku, strzelnicy, wycieczki dydaktyczne, kabaret szkolny) | Dobrze wykształcona, młoda, energiczna kadra pedagogiczna | Bogate życie kulturalne - koncerty, dyskoteki, spotkania, wycieczki | Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kółek przedmiotowych, kółek zainteresowań | (kółko fotograficzne, informatyczne, matematyczne i inne przedmiotowe) | Zwrot połowy kosztów uzyskania prawa jazdy w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz w zasadniczej szkole zawodowej mechanik pojazdów samochodowych | Konsultacje maturalne oraz z przygotowania zawodowego | Zajęcia wyrównawcze | Swiadczenia o charakterze socjalnym i motywacyjnym (stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, stypendium Przecławczyka, stypendium Rady Miejskiej dla najlepszych absolwentów) | Dobrze wyposażona biblioteka szkolna i multimedialne centrum informacji | pomagamy w znalezieniu miejsca praktyki i zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach rynku lokalnego i regionalnego

  
Kronika szkolna

Kronika szkolna od 1 do 15 ( wszystkich: 15 )
Strony: [ 1 ]  
X Koncert Kolęd i Pastorałek
Dodano: 2020-01-05     » Na górę

W Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie 20 grudnia 2019 r. w Sali widowiskowej Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, przygotowywany dla całej społeczności szkolnej, nauczycieli, rodziców, pracowników sekretariatu i obsługi, sympatyków i mieszkańców Strzyżowa oraz zaproszonych przedstawicieli władz lokalnych. Wykonawcami w koncercie byli uczniowie, nauczyciele i absolwenci zespołu Szkół Technicznych. Przygotowaniem koncertu jak co roku zajęła się p. Katarzyna Szady-Sagan we współpracy z p. Elżbietą Wójcik, p. Katarzyną Hałas, p. Anią Tęczą, p. Zofią Głowacką, p. Grzegorzem Włodyką oraz p. Łukaszem Wolanem. Uczniowie, którzy przygotowali to wspaniałe widowisko to instrumentaliści, wokaliści i tancerze. Dziękujemy za ogrom wykonanej pracy: Krystianowi Kutowi, Elzbiecie Konsur, Rafałowi Jaworkowi, Jakubowi Trzeciakowi, Jakubowi Januszowi, absolwentowi Piotrowi Saneckiemu, Kindze Zagórskiej, Julii Patruś, Weronice Jantoń, Weronice Włosek, Kamilowi Godkowi, Dawidowi Rużańskiemu, Natalii Lamparze, Lidii Lamparze, Zuzannie Stefanik, Julii Paszek, Damianowi Złotkowi, Sebastianowi Głodowi, Tomaszowi Gorzynikowi, Patrykowi Bożkowi, Marcinowi Baranowi. Dziękujemy klasie II TEA oraz członkom Chóru. Dziękujemy Dominikowi Stecowi za fotorelację. Dominik Stec Fotografia Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie, a w szczególności p. Leszkowi Drygasiowi za cudowne nagłośnienie koncertu.

Dodał: lwolan
29 Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
Dodano: 2019-12-11     » Na górę

Uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez panią Katarzynę Szady-Sagan po raz kolejny 29 listopada 2019 roku wzięli udział w eliminacjach strefowych 29 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. W kategorii recytacja naszą szkołę reprezentował Kamil Sęk z klasy I TPM, a w kategorii poezja śpiewana Julia Patruś, Elżbieta Konsur z III THF, Kinga Zagórska z IEAp, Martyna Szlachta z Iwp, Weronika Włosek z II w, Weronika Jantoń z II TEA i Jakub Janusz z III ILA. Akompaniował naszym wykonawcom Krystian Kut z II TI. Wszyscy wspaniałe zaprezentowali się w tym prestiżowym konkursie, a Jakub Janusz uzyskał nominację do etapu wojewódzkiego na 56 biorących udział w tym konkursie. Przypominamy, że w ubiegłym roku nominację zdobyła Julia Patruś. Również zauważony został ogrom pracy i talentu Krystiana Kuta, który oprócz dyplomu otrzymał upominki. Nasi Artyści to wielka chluba Zespołu Szkół Technicznych.

Dodał: lwolan
Olimpiada Przedsiębiorczości
Dodano: 2019-12-11     » Na górę

5 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.Olimpiada Przedsiębiorczości jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze), a także wyrażające je zachowania przedsiębiorcze.

Dodał: lwolan
Mikołajki 2019
Dodano: 2019-12-09     » Na górę

W dniu 6 grudnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego mieli okazję przyjąć w naszej szkole specjalnego gościa a był nim Święty Mikołaj, który w towarzystwie kolorowego orszaku ofiarował nauczycielom upominki oraz częstował uczniów słodkościami.

Dodał: lwolan
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Dodano: 2019-11-21     » Na górę

Jak świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku myśl przewodnią obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Wyobraź sobie” rozwinęliśmy, organizując konkurs plastyczny pt. „Ulubiona postać biblijna” oraz spotkanie z panią Magdaleną Maraj, która przedstawiła prezentację „Odkrywamy historie biblijne – Księga Tobiasza”. Mało znana historia ze Starego Testamentu przeniosła nas na tereny Izraela i Niniwy, gdzie poznaliśmy losy rodziny Tobiasza, pobożnego Żyda z pokolenia Neftalego. Wydarzenia opisane w pełnej mądrości Księdze okazały się ciekawe i pouczające, gdyż bohater uczy nas, jak zaufać Bogu pomimo wielu przeciwności losu. Każde z dwóch następujących po sobie spotkań młodzieży liceum i technikum kończyło się dyskusją na temat ulubionych postaci biblijnych, którymi – w wypowiedziach uczniów i nauczycieli – okazali się: św. Paweł, św. Piotr, Maryja, król Salomon, król Dawid czy Barabasz. Spotkaniom towarzyszyła wystawa 13 prac zgłoszonych do konkursu plastycznego. Okazało się, że to Noe jest najpopularniejszą postacią wśród młodzieży, a decyzją jury

I miejsce zajęła Maryja Olgi Gajewskiej,  2B. Kolejne:

II miejsce – Maryja Natalii Szczepan, kl. 3THF

III miejsce – Noe Gabrieli Czai, kl. I BG

Wyróżnienia przyznano zaś dla Aleksandry Wójcik, kl. 1Bp, Natalii Dyki, kl. I Bp, Martyny Rabendy, kl. I Bp i Michaliny Sękowskiej, kl. BG.

        Wymienieni wyżej uczniowie otrzymali nagrody książkowe (Biblie i książki religijne), które ufundowała Strzyżowska Fara, podziękowania składamy zatem na ręce ks. dra Jana Wolaka.

Bibliotekarze

 

Dodał: lwolan
Wystawa z okazji 70. rocznicy utworzenia Demokratycznej Armii Krajowej
Dodano: 2019-11-21     » Na górę

Od 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie można oglądać wystawę poświęconą Demokratycznej Armii Krajowej. Na wystawę składają się pamiątki (dokumenty, odznaczenia, fotografie) przekazane przez członków DAK Muzeum Samorządowemu Ziemi Strzyżowskiej w Strzyżowie im. Zygmunta Leśniaka. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Bober - dyrektor Muzeum, znaczną część ekspozycji można będzie oglądać w naszej szkole (gabloty obok pokoju nauczycielskiego) do stycznia 2020 roku.

Dodał: lwolan
Uroczysta lekcja otwarta z historii
Dodano: 2019-11-17     » Na górę

12 listopada bieżącego roku, z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie odbyła się uroczysta lekcja otwarta z historii, pod hasłem "Młodość zdeptana, lecz nieujarzmiona". Motywem przewodnim lekcji była 70. rocznica utworzenia Demokratycznej Armii Krajowej. Oprócz przedstawicieli społeczności szkolnej w lekcji udział wzięli zaproszeni goście: Pan Eugeniusz Konieczkowski - członek DAK i Pan Tomasz Garncarski - Wicestarosta Strzyżowski. Lekcję przygotował i poprowadził nauczyciel historii - Grzegorz Włodyka, przy współpracy pani Katarzyny Grosman, która przygotowała okolicznościową dekorację, oraz pani Katarzyny Szady-Sagan, która opiekowała się zespołem artystycznym, odpowiedzialnym za oprawę muzyczną. Techniczne przygotowanie hali sportowej, gdzie miała miejsce uroczystość, zapewnił pan Grzegorz Tokarski przy wsparciu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem jest pan Łukasz Wolan.

Dodał: lwolan
Powiatowo-gminne obchody Święta Niepodległości
Dodano: 2019-11-17     » Na górę

W dniu 11 listopada 2019 r. uczniowie i nauczyciele ZST wzięli udział w powiatowo - gminnych obchodach Święta Niepodległości

Dodał: lwolan
Fryzjerzy w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Strzyżowie
Dodano: 2019-11-13     » Na górę

W ramach współpracy z pracodawcami, Pani Alicja Serwińska zapoczątkowała formę realizacji zajęć w salonie fryzjerskim. Na zaproszenie Pani Elżbiety Zamorskiej wraz z grupą uczennic uczesnitczyli w warsztatach w "Em Studio Salon Fryzjerski". Celem tych działań jest wprowadzenie uczniów do nowoczesnego środowiska przedsiębiorstw działających w branżach fryzjerskich. Nowa forma współpracy daje dobre efekty nauczania. Zdobyte w szkolnej pracowni umiejętności zostały wykorzystane w salonie. Uczennice w salonie fryzjerskim miały styczność z klientem i prawdziwą usługą, nawiązywały rozmowę konsultacyjną oraz ustalały fryzurę. Właścicielka salonu poprowadziła warsztaty fryzjerskie, pozwoliła wykonywać usługi, pokazała wiele nowych trendów, przedstawiła kosmetyki i środki na jakich pracuje. Opowiadała uczennicom jak wygląda Jej powszedni dzień pracy oraz podkreślała konieczność podnoszenia kwalifikacji i kształcenia nowych umiejętności zawodowych. Uświadamiała młodym adeptom sztuki fryzjerskiej, jak ważny jest klient, indywidualne do niego podejście, umiejętność słuchania jego potrzeb i poświęcony mu czas. Praktykantki poszerzyły i zaktualizowały swoją wiedzę dotyczącą organizacji i funkcjonowania nowoczesnego salonu oraz otrzymały nowe specjalistyczne wiadomości branżowe. Taka forma zajęć jest świetnym uzupełnieniem prowadzonych zajęć praktycznych w szkole, a zarazem przygotowywaniem młodzieży do rozpoczęcia pracy w zaawansowanym technologicznie środowisku pracy.  

Najważniejszym zadaniem jakie stawia przed sobą współczesny nauczyciel, szczególnie nauczyciel nauki zawodu, jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do odnalezienia się na rynku pracy. Nabycie nie tylko wiedzy ale przede wszystkim umiejętności praktycznych daje im szanse na zdobycie swojej wymarzonej pracy. Kierując się właśnie tym celem Pani Alicja Serwińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, w ramach swoich zajęć systematycznie odwiedza Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy w Strzyżowie, gdzie wraz z uczniami świadczy bezpłatnie usługi fryzjerskie podopiecznym. Rozmowa z klientem jest jednym z najważniejszych etapów pracy fryzjera. Zdobycie takiego doświadczenia w murach szkoły jest trudne i właśnie dzięki takim zajęciom uczniowie mogą zgłębiać tajniki zawodu w praktyce. Podopiecznym zakładu oferowany jest pełen zakres usług fryzjerskich, przede wszystkim strzyżenie i modelowanie włosów i układanie fryzur. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności a ich klienci chociaż na chwilę mogą oderwać się od smutnej rzeczywistość. Są usatysfakcjonowani z nowych fryzur, mogą porozmawiać i cieszyć się z poświęconego im czasu. Dla młodzieży to swoista lekcja, pracują bowiem ze szczególną grupą klientów, którzy wymagają indywidualnego podejścia i większego zaangażowania. Są to niekiedy ludzie bardzo chorzy, leżący, mający trudności w poruszaniu się. Zdobyte tu doświadczenia na pewno przydadzą im się w późniejszej pracy zawodowej. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tych zajęć. Choroba, starość niepełnosprawność to dla młodzieży niekiedy tematy bardzo obce. Dla tych uczniów, szczególnie podczas pierwszej wizyty, też było to ciężkie zderzenie z rzeczywistością. Jednak, chyba nawet ku zaskoczeniu ich opiekuna, ci młodzi adepci sztuki fryzjerskiej na salach strzyżowskiego Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego zdały rewelacyjnie test z dojrzałości. Ich zaangażowanie i chęć dalszej charytatywnej pracy są godnie pochwały.

 

Dodał: lwolan
Współpraca z pracodawcami
Dodano: 2019-11-10     » Na górę

W ramach współpracy z pracodawcami, Pani Alicja Serwińska zapoczątkowała formę realizacji zajęć w salonie fryzjerskim. Na zaproszenie Pani Elżbiety Zamorskiej wraz z grupą uczennic uczesnitczyli w warsztatach w "Em Studio Salon Fryzjerski". Celem tych działań jest wprowadzenie uczniów do nowoczesnego środowiska przedsiębiorstw działających w branżach fryzjerskich. Nowa forma współpracy daje dobre efekty nauczania. Zdobyte w szkolnej pracowni umiejętności zostały wykorzystane w salonie. Uczennice w salonie fryzjerskim miały styczność z klientem i prawdziwą usługą, nawiązywały rozmowę konsultacyjną oraz ustalały fryzurę. Właścicielka salonu poprowadziła warsztaty fryzjerskie, pozwoliła wykonywać usługi, pokazała wiele nowych trendów, przedstawiła kosmetyki i środki na jakich pracuje. Opowiadała uczennicom jak wygląda Jej powszedni dzień pracy oraz podkreślała konieczność podnoszenia kwalifikacji i kształcenia nowych umiejętności zawodowych. Uświadamiała młodym adeptom sztuki fryzjerskiej, jak ważny jest klient, indywidualne do niego podejście, umiejętność słuchania jego potrzeb i poświęcony mu czas. Praktykantki poszerzyły i zaktualizowały swoją wiedzę dotyczącą organizacji i funkcjonowania nowoczesnego salonu oraz otrzymały nowe specjalistyczne wiadomości branżowe. Taka forma zajęć jest świetnym uzupełnieniem prowadzonych zajęć praktycznych w szkole, a zarazem przygotowywaniem młodzieży do rozpoczęcia pracy w zaawansowanym technologicznie środowisku pracy.  

Dodał: lwolan
Wszystkich Świętych
Dodano: 2019-10-29     » Na górę

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych modlitwą i zadumą uczcili pamięć o nauczycielach i pracownikach, którzy odeszli do wieczności. Złożyli na grobach bliskich i zasłużonych dla szkoły okolicznościowe wiązanki i znicze. Otoczyli opieką również groby, o których nikt nie pamięta, porządkując je i zapalając znicze. To ważne, abyśmy zawsze czcili pamięć przodków.

Dodał: lwolan
Dzień Edukacji Narodowej
Dodano: 2019-10-16     » Na górę

Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej nowy Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich nauczycieli niespodziankę. Tym razem uczniowie dziękowali nauczycielom za trud nauczania i wychowania składając życzenia i upamiętniając ten dzień na zdjęciach. Każde zdjęcie to obraz z ramą jesiennych liści, własnoręcznie przygotowany przez uczniów. Zapraszamy do galerii pamiątkowych zdjęć. 

Dodał: lwolan
Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych
Dodano: 2019-10-16     » Na górę

W Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie 11 października 2019 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: wicestarosta powiatu strzyżowskiego, pan Tomasz Garncarski. Dyrektor w okolicznościowym przemówieniu życzył uczniom sukcesów i spełnienia wszystkich zamierzeń w bieżącym roku szkolnym. Wyraził nadzieję, że wybór szkoły okaże się tym właściwym na drodze kariery zawodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Stohandel. Nagłośnienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza Tokarskiego a dekorację przygotowała wraz z uczniami pani Katarzyna Hałas.

Dodał: lwolan
Spotkanie wywiadowcze 26.09.2019 wraz z wręczeniem dyplomów dla uczestników projektu Erasmus
Dodano: 2019-10-08     » Na górę

W Zespole Szkół Technicznych 26 września 2019 odbyło się pierwsze spotkanie wywiadowcze z rodzicami. Rodzice uzyskali informacje o prawach i obowiązkach uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektora regulowanych Statutem, zasadach oceniania, wymaganiach egzaminacyjnych, sposobach realizacji praktycznej nauki zawodu, programach stypendialnych i projektach praktyk zagranicznych oraz profilaktycznej opiece zdrowotnej.

Dodał: lwolan
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019-2020
Dodano: 2019-10-08     » Na górę

2 września 2019 odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W murach Zespołu Szkół Technicznych przywitaliśmy uczniów klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia oraz nowozatrudnionych nauczycieli. Pan dyrektor Adam Witek życzył uczniom sukcesów i harmonijnego rozwoju, a nauczycielom zapału i zaangażowania w pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Dodał: lwolan
Kronika szkolna od 1 do 15 ( wszystkich: 15 )
Strony: [ 1 ]  

Na górę strony

 

 


Serwis wykonał uczeń Michał Zięba pod kierunkiem nauczyciela Adama WITEK. Modyfikacja i administracja - Adam WITEK.
Kopiowanie zezwolone pod warunkiem podania żródła i linku do tej strony.

Czas generowania się strony: 0.0314 sekund.