Zespół Szkół Technicznych
 • Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, UCZYMY | WYCHOWUJEMY | BAWIMY | Co nas wyróżnia??? | Uczysz się, kiedy chcesz ... E-learning | Ciekawe zawody i specjalnoœci | Systematycznie unowoczesniana baza dydaktyczna | Urozmaicone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne | (zajęcia na basenie, stoku narciarskim, lodowisku, strzelnicy, wycieczki dydaktyczne, kabaret szkolny) | Dobrze wykształcona, młoda, energiczna kadra pedagogiczna | Bogate życie kulturalne - koncerty, dyskoteki, spotkania, wycieczki | Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kółek przedmiotowych, kółek zainteresowań | (kółko fotograficzne, informatyczne, matematyczne i inne przedmiotowe) | Konsultacje maturalne oraz z przygotowania zawodowego | Zajęcia wyrównawcze | Swiadczenia o charakterze socjalnym i motywacyjnym (stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, stypendium Przecławczyka, stypendium dla najlepszych absolwentów) | Dobrze wyposażona biblioteka szkolna i multimedialne centrum informacji | pomagamy w znalezieniu miejsca praktyki i zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach rynku lokalnego i regionalnego

 
 
Kronika szkolna

Kronika szkolna od 1 do 20 ( wszystkich: 74 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]  
Maj 2023
Dodano: 2023-10-30     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Maj

Wydarzenia:

 

XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja pod hasłem  "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!" bibliotekarz szkolny Jolanta Ziemba we współpracy z innymi instytucjami miasta Strzyżowa oraz nauczycielami i młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych przeprowadziła szereg działań promujących czytelnictwo:


XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z  Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie.

W związku z obchodami XX Ogólnopolskiego  Tygodnia  Bibliotek bibliotekarz szkolny Jolanta Ziemba we współpracy z innymi instytucjami miasta Strzyżowa oraz nauczycielami i młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych miała okazje uczestniczyć wraz z klasą 3mo w odwiedzinach Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta im. J. Przybosia w Strzyżowie. Zostaliśmy mile przyjęci przez panią Iwonę Bałchan, która oprowadziła nas i opowiedziała o historii i teraźniejszości działalności  biblioteki. Uczniowie byli pod wrażeniem, co spowodowało, ze kilku z nich nawet zapisało się do biblioteki, aby móc korzystać z wypożyczalni i stołu bilardowego.

Zdjęcia 1

W Tygodniu Bibliotek do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta im. J. Przybosia w Strzyżowie wybrały się  w równiez 2 grupy klasa 2w z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie. W tym dniu biblioteka prowadziła m.in. akcję „Czytaj z nami na Strzyżowskim Rynku”. Pani Iwona Bałchan oprowadziła nas po budynku biblioteki, który kiedyś był synagogą. Pokazała nam wypożyczalnie dla dzieci i dorosłych, Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej i  Strefę Młodych, miejsce, w którym możecie odpocząć, zagrać, porozmawiać, poczytać. Strefa Młodych otwarta jest w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy😍

Zdjęcia 2

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowała ponadto spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską- dziennikarką „Tygodnika Powszechnego”,  biografką Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego,  autorką m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem „Głos” i zbioru rozmów z ludźmi kultury „Blisko, bliżej”. 

Wymienione książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a autorka złożyła na nich swój autograf. Zachęcamy do wypożyczeń!

Zdjęcia 3

 

 XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek świętujemy z  Biblioteką Pedagogiczną.

-W „Tygodniu Bibliotek” uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wybrali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Strzyżowie. Panie bibliotekarki: Magdalena Markowska i Lucyna Janik przyjęły nas bardzo serdecznie, opowiadając o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się m.in., że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie wraz z filiami oferuje szeroką gamę usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach projektu podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne.

Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Pedagogicznej w Strzyżowie przy ul. Parkowej 7. Zachęcamy do korzystania z usług biblioteki drogą elektroniczną.

ABC korzystania z e-usług:

https://rzeszow.pbw.org.pl/przewodnik,403/abc-korzystania,10125

zdjęcia 4

 

 1. XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w bibliotece szkolnej.

-W bibliotece szkolnej ZST w Strzyżowie w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” pod hasłem  "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!" odbyło się spotkanie nt. „O czym piszą nasi nauczyciele?”, w której wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia- klasa 3mo oraz Technikum-2TL.  Pani Magdalena Maraj, nauczycielka naszej szkoły opowiedziała o swojej pasji pisania, przedstawiła napisane przez siebie książki: fantasy „Hidyba” oraz dwie o tematyce religijnej: „Okruchy wiary” i „Okruchy nieba”.

Wszystkie książki są dostępne i można je wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece, do czego serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia 5


Dodał: G. Kawa
Kwiecień 2023
Dodano: 2023-10-30     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Kwiecień

Wydarzenia:

 

Dodał: G. Kawa
Marzec 2023
Dodano: 2023-04-20     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Marzec

Wydarzenia:

 

DZIEŃ KOBIET W ZST

Z okazji Dnia Kobiet  przedstawiciele Wolontariatu naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili SOSW Strzyżów, by podziękować wszystkim wspaniałym Paniom "za to, że czynią ten świat lepszym i piękniejszym".

Piękne życzenia, upominki oraz miłe gesty za sprawą szczerych słów naszych uczniów sprawiły, że ten dzień był zdecydowanie piękniejszy.

zdjecia 

 Rekolekcje szkolne ZST

Od poniedziałku 13 marca do środy 15 marca uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach, które odbywały się w kościele parafialnym  Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie.  W czasie tych trzech dni uczniowie mogli uczestniczyć w konferencjach i wysłuchać nauk księdza rekolekcjonisty oraz przeżyć nabożeństwa wielkopostne. W ostatni dzień rekolekcji uczniowie przyjęli sakramenty pokuty i eucharystii.

 zdjecia

Nauczyciel ZST w Strzyżowie zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu ,,Zawodowiec Roku 2022” w dziedzinie przemysł chemiczny

14 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród I edycji konkursu „Zawodowiec Roku 2022”. Podczas Gali wręczono wyróżnienia nauczycielom z całej Polski, a zwycięzcy w każdej z dziedzin konkursowych otrzymali tytuł ,, Zawodowca Roku 2022”.

Zwycięzcą w dziedzinie przemysłu chemicznego została Pani Martyna Zagórska-Dziok, która na co dzień jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w zawodzie technik analityk w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz nauczycielem akademickim pracującym w Kolegium Medycznym WSIiZ w Rzeszowie. Konkurs „Zawodowiec Roku 2022” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) oraz KGHM Polska Miedź. Tytuł zawodowca roku mógł otrzymać nauczyciel, który z zaangażowaniem i pasją pracuje z młodzieżą, dba o swój rozwój zawodowy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego oraz współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Do konkursu zostało zgłoszonych wielu wybitnych nauczycieli, stąd też tym bardziej się cieszymy, że to właśnie nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie został wybrany najlepszym nauczycielem w Polsce w dziedzinie przemysłu chemicznego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych na drodze zawodowej oraz prywatnej.

 zdjecia

 

VIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”

15 marca 2023 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Jest to konkurs recytatorski, w którym młodzież oddaje hołd Bohaterom Niezłomnym – Żołnierzom Wyklętym, w czasach komunizmu broniącym ojczyzny, honoru, życia w zgodzie z wartościami.

W tym roku turniejowi patronowali m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

W sumie w przesłuchaniach finałowych wystąpiło 32 młodych recytatorów spośród 114 uczestników całego konkursu. Byli to reprezentanci pięciu aktywnych w tym turnieju powiatów województwa podkarpackiego.

Eliminacje dla powiatu strzyżowskiego odbyły się 3.03.2023 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Zespół Szkół Technicznych reprezentowały tam Wiktoria Majka z klasy 1TMF (przygotowana przez polonistkę, p. Sylwię Buczek-Warchoł) oraz Milena Niedźwiedź z klasy 3TRA (przygotowana przez p. Ewę Worek).

W wojewódzkim finale konkursu naszą szkołę godnie reprezentowała Milena Niedźwiedź, która kilka dni wcześniej w eliminacjach powiatowych zajęła II miejsce. W środę ujęła jury swoją emocjonalną recytacją i zdobyła III nagrodę w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

zdjecia 

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE

17 marca uczniowie z klasy 3TI udali się na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale. Było to wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Nasi uczniowie mogli osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych jak również pozyskać informacje odnośnie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć między innymi przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, samobieżną armatohaubicę KRAB oraz czołg LEOPARD 2.

 zdjecia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji 21 marca 2023 w szkolnej bibliotece odbyła się lekcja otwarta poświęcona życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.

W lekcji przygotowanej przez Katarzynę Szady-Sagan i Jolantę Ziembę udział wzięli uczniowie klasy II TRA.

 zdjecia

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek tj. 21 marca  świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Chociaż większość ten dzień kojarzy z dniem wagarowicza, jest to także czas, w którym szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby osób z Zespołem Downa, ponieważ 21 marca przypada również ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Uczniowie ZST  dołączyli  się do akcji i założyli tego dnia po dwie różne, kolorowe skarpetki jako znak solidarności z osobami chorymi. Niektórzy uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu wiosenne stroje, przebrali się za Panią Wiosnę lub dopięli kwiaty do koszul. Każdy uczeń ubrany w ten sposób został zwolniony z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych i kartkówek.

zdjęcia

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 Safer Internet zaproponował szkołom udział w szeregu lekcji online przeznaczonych zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych.

Nasza szkoła pod opieką bibliotekarki Jolanty Ziemby, wzięła udział w wybranych lekcjach online dla szkół ponadpodstawowych:

-Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?- 8 luty, klasa 3TI,

-Narzędzia Open Source do działań kreatywnych- 17 luty, klasa 3TEH,

-Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł- 20 luty, klasa 2THE, gr. 2,

-Zmieniam świat!- czym jest aktywizm online- 21 luty, klasa 2TIF,

-Jak odróżnić fake od newsa? – 24 luty, klasa 2TPS,

-Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?- 27 luty, klasa 2THE, gr.2,

-Jak odróżnić fake od newsa? – 17 marzec, klasa 2w.

Za włączenie się w obchody tegorocznego DBI 2023 i podejmowane inicjatywy przyczyniającej się do zwiększania poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu nasza szkoła otrzymała podziękowanie od organizatorów, Polskiego Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

zdjęcia

Sukcesy uczniów

Mamy duży powód do radości, dumy i satysfakcji! Daria Małek, która jest uczennicą ZST, zdobyła IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Daria uzyskała również najwyższy wynik ze stopnia okręgowego, w którym udział brali uczniowie z województwa podkarpackiego i lubelskiego. Nagrodą dla laureatki jest możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez dwa semestry studiów inżynierskich lub licencjackich na kierunku Logistyka, bon na sprzęt elektroniczny oraz zestaw gadżetów.

Stopień centralny Olimpiady odbył się 14.03.2023 r w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie oprócz udziału w zmaganiach konkursowych uczestnicy mogli wysłuchać wykładu branżowego poprowadzonego przez przedstawicieli przedsiębiorstwa z branży logistycznej. Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, wśród ponad 100 uczestników z całej Polski, reprezentowały dwie uczennice – Daria Małek i Aneta Mikuszewska. Awans do etapu centralnego to ich ogromny sukces. Do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczniów przygotowywały p. Paulina Czapczyńska i p. Anna Giera.

 zdjęcia 

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami - Strzyżów 24.03.2023 r.

zdjęcia

Pieniądz świadkiem historii – lekcja otwarta z historii

22 marca w auli ZST w Strzyżowie odbyła się lekcja otwarta z historii pt. „Pieniądz świadkiem historii”. Lekcję poprowadziliśmy wspólnie z księdzem Sławomirem Podrazą, który na spotkanie z uczniami klas 2THE i 3TEH przybył wyposażony nie tylko w bogatą wiedzę numizmatyczną i historyczną, ale także

w ciekawe okazy monet z własnej kolekcji, o których interesująco opowiadał. Uczestnicy lekcji, wysłuchawszy dokonanego przeze mnie krótkiego wprowadzenia w realia epoki, z której pochodziła dana moneta (od wieku X po XIX) mogli następnie skupić się na jej barwnym opisie dokonanym przez ks. Sławomira. Okoliczności powstania, wartość, symbolika awersu i rewersu, a także współczesna cena rynkowa – te i wiele innych informacji przykuwały uwagę słuchaczy do prelekcji, wzbogaconej opracowaną przeze mnie prezentacją multimedialną. Na zakończenie spotkania każdy zainteresowany mógł podejść i z bliska obejrzeć przyniesione przez prelegenta numizmaty.

 

zdjęcia

Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie wziął udział w kampanii z zakresu edukacji finansowej Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza, organizowanej w dniach 20-26 marca 2023 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Uczniowie uczestniczyli w webinarium Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku w ramach propozycji programowej GMW przygotowanej przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oraz innych inicjatywach własnych w ramach Global Money Week.

zdjecia

Dodał: G. Kawa
Luty 2023
Dodano: 2023-04-18     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Luty

Wydarzenia:

 

JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW ZST

Nasi Wolontariusze raz po raz spotykali się z uczniami SOSW w Strzyżowie. Podczas jednego z takich spotkań wspólnie przedstawiliśmy jasełka, które przyniosły wiele radości  i satysfakcji.

zdjecia

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU I ZABAWA KARNAWAŁOWA

W związku z obchodzonym 7 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu nasi Wolontariusze odwiedzili kolegów i koleżanki ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, gdzie zaprezentowali przygotowane przez nich plakaty, przestrzegając przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą sieć.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SOSW Strzyżów również przygotowali coś dla nas - zabawę karnawałową i poczęstunek, które były bardzo miłą niespodzianką i pozwoliły na daleko idącą integrację.

 zdjecia

SUKCESY UCZNIÓW - OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OLIMPUS I OLIMPADA LOGISTYCZNA

Dnia 7 listopada 2022r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z j. angielskiego OLIMPUS. Wzięło w niej udział 28 uczniów naszej szkoły. 2 lutego odbyło się wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom. Miło nam poinformować, że Kacper Wąś z klasy 4TIp oraz Patryk Wnęk z klasy 2TIF otrzymali tytuł LAUREATÓW.

Pozostali uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami uznania za udział w olimpiadzie.

Uczennice Aneta Mikuszewska i Daria Małek zakwalifikowały się do etapu centralnego „Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej” organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Stopień centralny odbędzie się 14 marca 2023 r. we Wrocławiu.

 zdjecia

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

Rozegrany 07.02.2023 r. mecz  koszykówki między Technikum a Liceum był intensywny i pełen walki. Drużyna Technikum rozpoczęła grę odważnie i pewnie, ale szybko zaczęły się pojawiać trudności i straty punktowe. Liceum natomiast pokazywało coraz większą skuteczność i kontrolowało grę na boisku. W końcowym rezultacie, Liceum wygrało 27:19. Gracze Technikum walczyli do końca, ale nie byli w stanie powstrzymać zwycięstwa drużyny przeciwnej.

Skład drużyny technikum: 1. Baran Marcin, 2. Bożek Patryk, 3. Fic Sebastian, 4. Grodzki Tomasz, 5. Kowalczyk Mateusz, 6. Opoń Paweł, 7. Skalski Daniel, 8. Szajdek Marcin, 9. Włodyka Kacper. Trener: Żybura Grzegorz

zdjęcia

WALENTYNKI  W ZST
14 lutego 2023 r. serca naszych uczniów oraz nauczycieli zabiły mocniej, a to za sprawą walentynkowego nastroju spowodowanego odwiedzinami tajemniczego gościa. Amor ze strzałą miłości 13 lutego zebrał pocztę walentynkową, a kolejnego dnia robił, co mógł, aby doręczyć każdą walentynkę . Z uśmiechem od serca było do twarzy zarówno uczniom jak i nauczycielom. W ramach sportowych zajęć pozalekcyjnych odbył się walentynkowy mecz piłki siatkowej - Dziewczęta vs Chłopcy. Była miła, radosna atmosfera, dużo śmiechu i zabawy.

zdjęcia

DNI OTWRTE-FRYSZTAK 2023

22 lutego uczniowie wraz z nauczycielami z naszej szkoły oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego wzięli udział w dniach otwartych we Frysztaku. Uczniowie zaprezentowali w jak najlepszy sposób każdy z zawodów, który możemy znaleźć w naszej szkole. Odpowiadali na pytania, doradzali i w sposób ciekawy pokazywali swoje kierunki, prezentowali swoje doświadczenia i dokładnie zapoznawali uczniów z programem nauczania oraz innowacjami w ramach nauki zawodu w technikum. Nasz samorząd uczniowski przygotował dla każdego odwiedzającego nas ósmoklasisty  słodkości z logo naszej szkoły oraz dla odważnych quiz z możliwością wygrania własnoręcznie wykonanych zakładek.

zdjecia

XVI RAJD NARCIARSKO-PIESZY O PUCHAR STAROSTY

25.02.2023 r. odbył się kolejny rajd, w którym udział wzięło ponad 240 uczestników, w tym dzielna ekipa z naszej szkoły: Sebastian Lepak, Janiszowska Klaudia, Wiktoria Majka, Zuzanna Lepak, Patrycja Tabak, Karolina Lepak, Patryk Pieńkowski, Błażej Jarosz, Ziobrowska Monika, Julia Król, Dawid Nieroda, Gabriel Szypuła, Szymon Tęczar, Kamil Wąś, Ruszała Adrian, Michał Presnal, Kacper Wąś, Janowski Krystian, Ksawery Fafara, Ernest Krawczyk, Kruczek Piotr, Jaworowska Justyna, Jan Kołodziej, Złotek Kamil, p. Katarzyna Hałas i p. Grzegorz Żybura.

zdjęcia

Dodał: G. Kawa
Styczeń 2023
Dodano: 2023-04-18     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Styczeń

Wydarzenia:


STYCZEŃ

TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023" dla TECHNIKUM w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie.

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zespół Szkół Technicznych otrzymał tytuł Brązowej Szkoły 2023

Lista rankingowa:

https://2023.technika.perspektywy.pl/2023/rankings/ranking-podkarpacki

 zdjecia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSZULI

W piątek 13 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Koszuli. Koszula od wieków była podstawowym elementem codziennego ubioru, a dziś jest nieodłącznym elementem garderoby.

Każdy uczeń, który w piątek przyszedł do szkoły w koszuli, był zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.

zdjecia

WYCIECZKA NA STRZELNICĘ

13 stycznia 2022 odbyła się wycieczka klasy 3mo na pobliską strzelnicę w Czudcu. Uczniowie odbyli szkolenie strzeleckie oraz zdobyli wiedzę na temat broni palnej i amunicji. Pod opieką instruktorów uczniowie oddali po 10 strzałów z 2 typów broni (karabinu oraz pistoletu).

zdjecia 

 

SUKCESY UCZNIÓW

Paweł Dudek - uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie w narodowej kadrze biathlonistów!

Uzyskane przez zawodników w czasie zgrupowań bardzo dobre wyniki pozwoliły Zarządowi ZKF OLIMP powołać narodową kadrę biathlonistów na sezon sportowy 2022/2023 w składzie:

1) Piotr Grabowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim

2) Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą

3) Błażej Bieńko z przewodnikiem Pawłem Dudkiem, uczniem klasy drugiej szkoły branżowej Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

W dniach 08.-19.12.2022 reprezentacja Polski Niewidomych wzięła udział w Pucharze Świata w Finlandii.

Nasz uczeń Paweł Dudek jako asystent zawodnika Błażeja Bieńko zajął wspólnie z nim następujące miejsca:

Finlandia- Vuokatti, 2022 FIS Para Nordic World Cup- Puchar Świata 2022

Biathlon:

11 miejsce- dystans: 7,5 km, uzyskany czas: 0:26:10,5

6 miejsce- dystans: 10 km, uzyskany czas: 0:34:05,8

7 miejsce- dystans: 12,5 km, uzyskany czas: 0:50:30,7

Narciarstwo biegowe:

16 miejsce- dystans: Sprint 1km, uzyskany czas: 0:3:16,98

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie letnim, Przemyśl:

2 miejsce- dystans: 2,4 km, uzyskany czas: 00:11:50

3 miejsce- dystans: 4km, uzyskany czas: 00:22:48

W dniach 17.01.- 31.01.2023 Paweł Dudek (jako przewodnik) wraz z powołaną Reprezentacją Polski Niewidomych będzie brał udział w Mistrzostwach Świata w Szwecji.

Osiągnięcia zarówno zawodnika, jak i przewodnika traktowane są jednakowo. Obydwaj uczestnicy zajmują te same miejsca i mają takie samo prawo do otrzymania stypendium sportowego.

 zdjecia

 

FERIE ZIMOWE

W tym roku ferie zimowe trwały od 16.01. 2023 do 27. 01.2023. Uczniowie odpoczęli i zebrali siły do dalszych naukowych wyzwań w drugim semestrze.

Dodał: G. Kawa
Grudzień 2022
Dodano: 2023-02-16     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Grudzień

Wydarzenia: 

 

Zbiórka karmy i funduszy dla schroniska "Azyl u Majki"  

. "Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka"i braci
mniejszych, czyli zwierzęta
Pewnie każdy kojarzy Azyl u Majki. Kierowany chęcią pomocy i wsparcia Samorząd
Uczniowski zorganizował na rzecz schroniska zbiórkę karmy i funduszy na jej zakup wśród
naszych uczniów. Akcja cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem. W dniu
26.11.2022r. została przekazana karma dla podopiecznych .pani Mai przez panią Justynę
Mularską-Rusyn i uczniów ZST w Strzyżowie: Asię Sanecką i Weronikę Szafrańską z klasy
3 TEH. Również zostały wykonane drobne prace na rzecz schroniska.
Samorząd Uczniowski z pewnością będzie odwiedzać regularnie to miejsce, ponieważ pani
Maja potrzebuje pomocy w codziennych pracach. Dziękujemy naszym uczniom za każdą
złotówkę, wrzuconą na zbiórkę. Dobro wraca.

"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka" i braci mniejszych, czyli zwierzęta. Pewnie każdy kojarzy Azyl u Majki. Kierowany chęcią pomocy i wsparcia Samorząd Uczniowski zorganizował na rzecz schroniska zbiórkę karmy i funduszy na jej zakup wśródnaszych uczniów. Akcja cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem. W dniu 26.11.2022 r. została przekazana karma dla podopiecznych pani Mai przez panią Justynę Mularską-Rusyn i uczniów ZST w Strzyżowie: Asię Sanecką i Weronikę Szafrańską z klasy 3 TEH. Również zostały wykonane drobne prace na rzecz schroniska. Samorząd Uczniowski z pewnością będzie odwiedzać regularnie to miejsce, ponieważ pani Maja potrzebuje pomocy w codziennych pracach. Dziękujemy naszym uczniom za każdą złotówkę, wrzuconą na zbiórkę. Dobro wraca.

zdjecia

„Z nami rozwiniesz skrzydła"

Takie hasło wraz ze skrzydłami pojawiło się na ścianie klatki schodowej na drugim półpiętrze w budynku B. W naszej szkole pomożemy Ci nie tylko rozwinąć skrzydła, ale także horyzonty wiedzy! Skrzydła te mają „uskrzydlać” naszych uczniów w każdym pozytywnym aspekcie.

zdjecia


Ekonomiści liczą inflację

8 grudnia 2022 roku przedstawiciele ekonomistów z klas 2THE, 3TEH i 4EAp wzięli udział w XXX Sesji Popularnonaukowej Młodego Ekonomisty w ZS Ekonomicznych w Rzeszowie. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszył temat inflacji. Wydarzenie rozpoczęła gra decyzyjna z inflacją w tle na platformie kahoot, gdzie każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę. W dalszej części spotkania głos zabrały wybitne osobowości ze świata ekonomicznego m.in. prof. Jacek Tomkiewicz z Warszawy i dyr. NBP Jarosław Jakubik.

zdjecia

Projekt Erasmus

W grudniu 2022 r. odbyło się podsumowanie projektu ERASMUS+ Akcja 1: Mobilność edukacyjna, w ramach sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe „Zagraniczna mobilność uczniów ZST w Strzyżowie sposobem na ich rozwój zawodowy i osobisty” numer umowy 2020-1-PL01-KA102-078864. W spotkaniu wzięli udział dyrektor, koordynator projektu, uczniowie z dwóch grup wyjazdowych: marcowej i lipcowej wraz z rodzicami.

zdjecia

Koncert kolęd 2022

Wspólne kolędowanie jest pięknym zwyczajem, który przetrwał do dziś. To piękna tradycja wprowadzająca nastrój i miłą atmosferę. W tym celu dnia 22 grudnia 2022 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wspólnym kolędowaniem weszliśmy w okres Świąt Bożego Narodzenia. Życzyliśmy sobie wzajemnie, by w te nadchodzące Świętą narodzona Boża Dziecina błogosławiła Nam na każdy dzień Nowego Roku, a Święta były prawdziwym duchowym przeżyciem. W koncercie wystąpili nasi nieocenieni artyści z sekcji artystycznej, nauczyciele oraz wspaniali absolwenci, którzy zgodzili się gościnnie zaszczycić nas swoją obecnością. Podziękowania składamy pani Kindze Regule-Madej za wyjątkowy występ, pani Elżbiecie Wójcik-Dul za perfekcyjne przygotowanie szkolnego chóru, pani Sylwii Buczek-Warchoł za przygotowanie części oficjalnej koncertu, pani Katarzynie Hałas za niezwykły taniec Ekipy Mikołaja, panu Grzegorzowi Kawie za dopilnowanie by koncert był również transmitowany w klasach oraz pani Justynie Mularskiej-Rusyn za przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy raz jeszcze naszym cudownym uczniom, bez których pracy ten koncert nie mógłby się odbyć. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Justyna Mularska - Rusyn 

zdjęcia

 

Dodał: G. Kawa
Listopad 2022
Dodano: 2023-02-16     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Listopad

Wydarzenia: 


Listopad-miesiącem pamięci o zmarłych .
W dniu 28 października grupa osób ze szkolnego wolontariatu wraz z księżmi i Panią
katechetką z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, ale również przyłączając się
do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta," udali się na pobliskie cmentarze. Wspólnymi
siłami posprzątali, pozbierali liście oraz zapalili znicze na grobach zapomnianych. Uczniowie
zapalili znicze na pomnikach ofiar i bohaterów wojennych, by okazać im szacunek oraz
odwiedzili groby przedwcześnie zmarłych uczniów naszej szkoły , których nieustannie
mamy w naszych sercach i pamięci.

Listopad-miesiącem pamięci o zmarłych.

W dniu 28 października grupa osób ze szkolnego wolontariatu wraz z księżmi i Panią katechetką z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, ale również przyłączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta," udali się na pobliskie cmentarze. Wspólnymisiłami posprzątali, pozbierali liście oraz zapalili znicze na grobach zapomnianych. Uczniowiezapalili znicze na pomnikach ofiar i bohaterów wojennych, by okazać im szacunek orazodwiedzili groby przedwcześnie zmarłych uczniów naszej szkoły , których nieustannie mamy w naszych sercach i pamięci.

zdjęcia

Szkoła pamięta.

Na przełomie października i listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie uczestniczyli w różnych inicjatywach, w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Wraz z nauczycielem historii Panem Krzysztofem Matuszem uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, w czasie której odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w Strzyżowie, m.in. cmentarz żołnierzy poległych w I oraz II wojnie światowej, Pomnik Niepodległości, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych. Uczniowie zapalili znicze, a także wysłuchali krótkiej prelekcji na temat tych upamiętnień oraz znaczenia zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada. Nie zapomniano też o tych, którzy odeszli przedwcześnie. O nich również społeczność szkolna pamiętała, zapalając znicz – oznakę pamięci. Uporządkowano też zaniedbane mogiły. W wycieczce edukacyjnej brały udział klasy: II TL, I TRA, I TEI, I TPS, I fw, I mw. Natomiast uczniowie klas I TMF oraz III w wzięli udział w projekcji filmu dokumentalnego „A jednak Polska”, mówiący o trudnych początkach odradzającej się po 123 latach zaborów naszej Ojczyzny. Zwieńczeniem działań był projekt edukacyjny „Miejsca pamięci powiatu strzyżowskiego”. Uczniowie klasy I TEI stworzyli prezentację multimedialną obejmująca większość miejsc pamięci w naszym powiecie, zaś zespół z I TRA wykonał prezentację na temat poszczególnych miejsc. Fotografie użyte w prezentacji były autorskie, ponieważ uczniowie postanowili wykonać je samodzielnie, robiąc wycieczkę szlakiem wybranych przez siebie miejsc pamięci. Wszystkie te działania były dla młodzieży żywą lekcją historii, a ponadto okazaniem szacunku dla tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. 

Krzysztof Matusz

zdjęcia


Lekcja biblioteczna

Uczniowie klasy 4THL wzięli udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez bibliotekarza z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie filia w Strzyżowie przy Podkarpackim
Zespole Placówek Wojewódzkich, na temat E-usług Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych. Pani Lucyna Janik przeprowadziła praktyczną lekcję korzystania z katalogu Integro,
prezentując takie usługi jak:
- zdalne wypożyczenie materiałów bibliotecznych i dostarczenie pod wskazany adres,
- zdalne zamawianie skanów i kserokopii,
- możliwość zapisania się do biblioteki przez Internet przy wykorzystaniu Profilu zaufanego
- płatności on-line
- interaktywny czat z czytelnikiem
- składanie propozycji zakupowych
- rezerwacja komputerów
- darmowa aplikacja e-Biblioteki Pedagogicznej

zdjecia


Zajęcia czytelniczo-edukacyjne przeprowadzone przez strzyżowska filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie

Uczniowie kl. II TRA z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie: Paulina, Wiktoria, Dominik, Kamil i Sebastian, uczestniczyli w zajęciach czytelniczo-edukacyjnych na temat form i metod popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży organizowanych przez strzyżowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Zostały omówione i zaprezentowane następujące formy:

- teatrzyk kamishibai na przykładzie opowiadania „Plotka w przyjaźni”

- zajęcia edukacyjne o sile plotki na motywach książki Madonny „Jabłka pana Peabody’ego”

- teatrzyk kukiełkowy na podstawie przedstawienia pt. „Księżniczka się nudzi”

- inscenizacja „Wyprawa w krainę książek”, podczas której dzieci rozpoznają postaci z bajek, wzbogacona zagadkami i krzyżówkami.

Młodzież mogła dużo wynieść z tego spotkania, gdyż należy do wolontariatu, który pod opieką pani Elżbiety Tomkowicz bierze udział w akcjach czytelniczych, czytając dzieciom m.in.  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.  

 Organizatorem zajęc była Pani Jolanta Ziemba

zdjęcia


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! 

Z tego powodu 04.11.2022 roku w naszym ZST świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem: "Jedz zdrowo i kolorowo." Akcja ta była również powiązana z projektem pt. "Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki", w którym SU bierze udział . Projekt ten ma rozwijać świadomość uczniów na temat znaczenia pomocy humanitarnej dla ubogich krajów należących do Rogu Afryki, gdzie panuje susza i niedożywienie. Podczas Dnia Zdrowego Śniadania każdy uczeń, który przyniósł pełnowartościowe śniadanie oraz pochwalił się nim na przygotowanym stanowisku w budynku B, otrzymał specjalny kupon, który zwalniał z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Dodatkowo otrzymał jabłko jako dodatkowy element zdrowego śniadania i akcent całej akcji. 

zdjęcia

Pieszy Rajd Niepodległości śladami lokalnego patriotyzmu

W dniu 12 listopada 2022 r. ekipa ZST Strzyżów przyłączyła się do "Pieszego Rajdu Niepodległości śladami lokalnego patriotyzmu". Maszerowaliśmy trasą Wiśniowa - Jazowa - Rezerwat przyrody "Herby" - Wiśniowa (dystansem ok.10 km). Dziękujemy organizatorom oraz wspaniałym współtowarzyszom podróży!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne piesze wycieczki!

zdjęcia

Lekcja Niepodległościowa-rocznicowa

W dniu 10 listopada w auli ZST w Strzyżowie odbyła się lekcja otwarta z historii z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Lekcję pod tytułem "Rok '22" przygotował i przeprowadził nauczyciel historii - Grzegorz Włodyka. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem pełnej wersji Hymnu. Oprócz zgromadzonych w auli uczniów z klas 3TFL, 4IFp oraz członków sekcji artystycznej SU (sekcja artystyczna pod kierunkiem pani Justyny Mularskiej - Rusyn pomogła wszystkim zebranym godnie odśpiewać Hymn), w lekcji mogli uczestniczyć zdalnie także inni uczniowie wraz z nauczycielami, dzięki utworzeniu specjalnego łącza internetowego (zajęła się tym sprawna ekipa uczniów z klasy 3TI pod nadzorem pana Grzegorza Kawy). Na tle pięknej niepodległościowej dekoracji wykonanej przez panią Katarzynę Grosman, uczestnicy spotkania prześledzili dzieje państwa polskiego od X do XX wieku, w każdym stuleciu skupiając się na wydarzeniach związanych z rokiem '22 i rozpatrując je pod kątem budowania niepodległości oraz dbałości lub walki o nią. Muzyczne tło stanowiły utwory: Kataryniarz, Karzeł i Modlitwa o wschodzie słońca w wykonaniu Przemysława Gintrowskiego.

Grzegorz Włodyka

zdjęcia

Festiwal Włosów i Urody

W dniu 19.11.2022 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie z klas 1TMF, 2TIF, 3HLF, 4ITF oraz 1fw wraz z opiekunami Kingą Regułą-Madej oraz Elżbietą Zamorską, wzięli udział w międzynarodowych targach fryzjersko-kosmetycznych pt. ,,Festiwal Hair & Beauty 2022". Ich celem było pogłębienie wiedzy z nowoczesnych trendów fryzjersko-kosmetycznych. Aby doskonalić swój edukacyjny warsztat pracy, młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju szkoleniach fryzjerskich i kosmetycznych. Przyszli fryzjerzy zobaczyli jak na co dzień wygląda praca fryzjerów i kosmetyczek z całego świata. Wymienili się wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami tragów oraz rówieśnikami z innych polskich szkół. Zakupili dla siebie artykuły kosmetyczne i fryzjerskie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kinga Reguła-Madej

zdjęcia

Wolontariusze łączcie się…

24 listopada 2022 roku uczniowie ZST w Strzyżowie: Natalia Oparowska (4EAp) i Patryk Bożek (4TPM) wraz z ks. Sławomirem Podrazą uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowym i formacyjnym dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać świadectwa dr. inż. Wojciecha Żyłki (URz) o zaangażowaniu w wolontariat oraz wystąpienia Zoriany Guleczko, świadka dramatycznych wydarzeń na Ukrainie. P. Zoriana jest psychologiem i dzisiaj niesie pomoc swoim rodakom przebywającym w Polsce. Spotkanie przedstawicieli Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbyło się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

zdjęcia

Dodał: G. Kawa
Październik 2022
Dodano: 2022-11-02     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Październik

Wydarzenia: 

  

Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Zwierząt

W związku z obchodzonym w minionym tygodniu Dniem Głośnego Czytania oraz dzisiejszym Światowym Dniem Zwierząt wolontariusze ZST odwiedzili wychowanków SOSW Strzyżów, z którymi spędzili miłe chwile czytając najmłodszym i zachęcając do troski o zwierzęta.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

- Jan Paweł II

zdjecia


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Październik- miesiąc, w którym biblioteki szkolne świętują Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbywał się to pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Nasza biblioteka chcąc uświetnić ten czas wykorzystała do tego celu książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Bajki terapeutyczne”. W głośnym czytaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1TPS, 1mw, 2TRA, 2TIF, 3TFL oraz 4HLp.
Dziękujemy!

zdjęcie


Turniej maszyn wiatrowych 

W dniu 14.10.2022r odbyły się regionalne eliminacje PGE Turnieju Maszyn Wodnych w Jarosławiu. Konkurs polegał na zbudowaniu turbiny, której zadaniem jest wykonanie pracy podniesienie ciężarka na wysokośc 2,5 m co jest równoważne z wykonaniem pracy 100 J (100 Jouli). W konkurencji „największa moc” liczył się jak najkrótszy czas wykonania zadania, a w konkurencji „wydajność” jak najmniejsze zużycie wody. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych: Dominik Matłosz z klasy 2TEH, Michał Pirga z klasy 4EAp, Kamil Wąś z klasy 4EAp, Weronika Dubiel z klasy 4EAp, Amelia Szaro z klasy 4EAp zbudowali maszyny wodne pod opieką nauczyciela fizyki mgr inż. Mariusza Domaradzkiego.

Podczas budowy modeli uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem swojego wolnego czasu. Nawiązaliśmy współpracę z firmą SEGER, która zasponsorowała wydruk jednej z turbin za co serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

W konkurencji „największa moc” wysokie 2 miejsce zajęła turbina zbudowana przez Kamila Wąsia i Michała Pirgę z klasy 4EAp, natomiast w kategorii „największa wydajność” 3 miejsce zajęła maszyna zbudowana przez Dominika Matłosza z klasy 2TEH. W najbliższym czasie odbędą się pozostałe eliminacje na terenie całej Polski, których wyniki zdecydują czy uzyskamy awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w listopadzie na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gratulujemy uczniom uzyskania wysokich wyników w turnieju. 

zdjecia

Lekcja w terenie 

Uczniowie klasy II technikum o specjalności technik handlowiec uczestniczyli w lekcji towaroznawstwa, która odbyła się w terenie 13.10.2022 r. Tematem lekcji była charakterystyka towaroznawcza grzybów. Uczniowie poznali podstawowe gatunki grzybów, uczyli się odróżniać grzyby niejadalne od trujących, poznali informacje na temat wartości odżywczej grzybów i poznali techniki przetwarzania i procedury przechowywania grzybów.

zdjęcia


Dzien Edukacji Narodowej 

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze." (B. Cage)

13 października w naszej szkole odbył się Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych nauczycieli mały upominek w formie magnesu, na którym był zapisany ich najczęściej wypowiadany tekst. Te humorystyczne, spersonalizowane prezenty były pięknym podziękowaniem za trud pracy nauczyciela. 

Została również utworzona tablica z papierowych serduszek, na których nasi nauczyciele zapisywali kilka słów od siebie dla społeczności szkolnej.

 

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”- finał wojewódzki

26 października 2022 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbył się etap wojewódzki dyktanda. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Strzemecka, uczennica klasy IV THL. Podsumowania konkursu odbędą się w dniach od 16 do 22 listopada br.


„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom lokalnym. Uczestniczący w projekcie uczniowie klasy 4Hlp i 4TEA, kształcący się w zawodzie technik handlowiec i technik ekonomista, poprzez grę planszową oraz otrzymane materiały edukacyjne dowiedzieli się co to jest zrównoważony rozwój lokalny, czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Uczniowie zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Lekcje przeprowadziła p. Dorota Wójcik (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych).


Wycieczka edukacyjna

W dniach 28 – 29 października uczniowie z klas 4TI oraz 4THL przebywali w domu fundacji TROSKA. Uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p. Krzysztofa Krupę. Tematyką warsztatów było wykonanie połączeń lutowanych THT z wykorzystaniem sterowanych mikroprocesorowo stacji lutowniczych. Po warsztatach dom fundacji odwiedził Ryszard Kata, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów. Profesor przyjechał do uczniów z wykładem nt. „Zalety, możliwości i potrzeby studiowania”. Przy okazji przedstawił słuchaczom tajniki studiowania na URz. Pozostały czas wycieczki wypełniły ognisko, wieczór filmowy i wspólne rozmowy do rana.

zdjecia

Dodał: G. Kawa
Wrzesień 2022
Dodano: 2022-11-02     » Na górę

- Rok szkolny 2022/2023 -

Wrzesień
Wydarzenia:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września przywitaliśmy  uczniów klas pierwszych i nowych nauczycieli. Uczniowie  zapoznali się z rozmieszczeniem sal lekcyjnych . W pierwszych tygodniach aklimatyzowali się w szkole i przyzwyczajali do nowego rytmu dnia i nowych obowiązków.

zdjecia

Kiermasz książek

Uczniowie mieli możliwość kupić i sprzedać podręczniki na szkolnym kiermaszu książek, który odbył się 9.09. 2022 r.

Narodowe Czytanie.

Szkolna odsłona ogólnopolskiego wydarzenia odbyła się  7 września i  została połączona z lekcją otwartą na temat programu artystycznego i ideowego polskiego romantyzmu ukazanego w "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza.

Spotkanie poprowadziła pani Jolanta Ziemba wraz z panią Katarzyną Szady-Sagan. Teksty literackie prezentowali uczniowie klasy II TRA, oprawę graficzną- ilustracje- przygotowały Wiktoria Szlachta i Weronika Gaj, uczennice z klasy ITL pod kierunkiem pani Katarzyny Petryckiej-Wiater.

zdjecia

 

Festiwal Rozpoczęcia Roku Szkolnego

09.09.2022r. w naszej szkole odbył się Festiwal Rozpoczęcia Roku Szkolnego zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Wydarzenie miało na celu przywitanie pierwszoklasistów oraz ogólną integrację uczniów.

Rozpoczęliśmy symbolicznym wypuszczeniem balonów w niebo na znak nowego roku szkolnego. Uczniowie mogli wspólnie spędzić czas tańcząc, korzystając z umiejętności fryzjerskich naszych uczennic, jedząc ciasta upieczone przez nauczycieli i uczniów oraz podczas rozgrywek sportowych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wspólną zabawę oraz raz jeszcze życzymy pierwszoklasistom powodzenia w zdobywaniu wiedzy w naszym ZST.

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

W dniu 27.09.22 r. o godz. 9:00 odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego pod hasłem - "Lekkoatletyka królową sportu".

Zostały rozegrane następujące konkurencje lekkoatletyczne: skok w dal, pchnięcie kulą i bieg na 60 m.

 

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ZST

Komisja w składzie: pani Justyna Mularska-Rusyn, pani Elżbieta Zamorska oraz pani Martyna Zagórska-Dziok po podliczeniu głosów  ogłosiła, że Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023  została Natalia Oparowska. Stanowisko Zastępcy Przewodniczącego objął Franciszek Hans. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów,  miłej i owocnej współpracy!

zdjecia

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie 29 września 2022 r. brali udział w szkolnym etapie X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Po poprawieniu 50 prac do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Martyna Strzemecka z kl. IV THL. Opiekunem uczennicy jest p. Katarzyna Szady-Sagan. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

zdjecia zdjecia2

SPOTKANIE WYWIADOWCZE Z RODZICAMI - 30.09.2022 r.

Na pierwszym w tym roku spotkaniu wywiadowczym z rodzicami zostały przekazane istotne informacje dla funkcjonowania ucznia w szkole Rodzice na spotkaniu ogólnym zostali zapoznani  z podstawowymi dokumentami szkoły,  zasadami usprawiedliwiania nieobecności w szkole uczniów i młodocianych pracowników, procedurami bezpieczeństwa w szkole. Otrzymali informacje o egzaminie zawodowym, zajęciach pozalekcyjnych . Na spotkaniach z wychowawcami klas poruszone zostały sprawy właściwe dla klasy, dokonano wyboru przedstawicieli do Rad  Klasowych oraz jednego przedstawiciela do Rady Rodziców Szkoły.

zdjecia

Dzień Chłopaka.

30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka.Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich chłopców  mały upominek, który miał osłodzić im ten dzień i pokazać, że o nich pamiętamy. Wszystkim chłopakom tym dużym i tym mały życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjecia

Działalność kół naukowych i rozwijających zainteresowania uczniów, wycieczki edukacyjne

Uczniowie  kształcący się w zawodzie technik analityk biorą udział w zajęciach w ramach realizacji innowacji ,,Recepturowanie i analiza produktów" . W ramach zajęć uczniowie przeprowadzili analizy landrynek produkowanych  przez naszego lokalnego producenta wyrobów cukierniczych. i porównali je z informacjami deklarowanymi przez producenta na opakowaniu, wykrywali skrobię w produktach spożywczych oraz przeprowadzili próby wyhodowania pięknych kryształów uwodnionego siarczanu (VI) miedzi (II) oraz kwasu cytrynowego o różnorakich kształtach.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik programista uczestniczą w zajęciach  kółka mechatronicznego.  Pracowali z mikrokontrolerami STM32 i programatorami ST-Link. Po samodzielnym połączeniu przewodów i zaakceptowaniu przez prowadzącego, uczniowie przystąpili do pisania kodu. Ich zadaniem było przetworzenie alfabetu morse’a na sygnały świetlne, które generowane były przez diodę. Programiści ZST Strzyżów dołączyli do Europe Code Week To już czwarty rok  działalności uczniów ZST w tym projekcie.

W dniach 13,14,19 września odbyła się wycieczka ekonomistów z klas 2 THE, 3 TEH oraz 4 TEAp do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć od środka oddział centralnego banku, poznać historię pieniądza, obejrzeć stare i nowoczesne urządzenia do liczenia pieniędzy , sposoby przechowywania pieniędzy a na koniec trzymać w rękach 6 mln złotych

zdjecia

Dodał: G. Kawa
„Lekcja o Funduszach Europejskich”
Dodano: 2022-10-28     » Na górę

„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom lokalnym. Uczestniczący w projekcie uczniowie klasy 4Hlp i 4TEA, kształcący się w zawodzie technik handlowiec i technik ekonomista, poprzez grę planszową oraz otrzymane materiały edukacyjne dowiedzieli się co to jest zrównoważony rozwój lokalny, czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Uczniowie zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Lekcje przeprowadziła p. Dorota Wójcik (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych).

Dodał: G. Kawa
Spotkanie czytelnicze pt „O czym nauczyciele piszą?”
Dodano: 2022-06-17     » Na górę

Spotkanie czytelnicze pt „O czym nauczyciele piszą?” poprowadziła Magdalena Maraj, nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie, autorka trzech publikacji. Fantazy „Hidyba”, oraz książek religijnych: „Okruchy wiary” i „Okruchy nieba”. Książki z autografami znajdują się w bibliotece szkolnej i czekają na wypożyczenie. Zapraszamy do wypożyczanie książek na wakacje! Zdjęcia z imprezy czytelniczej wykonał mgr Robert Kołodziejczyk

Dodał: lwolan
Co czytają nasi nauczyciele?
Dodano: 2022-06-17     » Na górę

Dnia 15 czerwca w Atrium Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie odbyło się otwarte dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli spotkanie czytelnicze pt. „Co czytają nasi nauczyciele?”

Spotkanie zorganizowano w ramach programu „Narodowy Program rozwoju Czytelnictwa 2021- 2025”miało za cel promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z programu otrzymaliśmy, jako Technikum w Strzyżowie, dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Zakupu dokonamy jeszcze przed wakacjami, abyście mogli skorzystać z nich w wolnym czasie.

W trakcie spotkania został także rozstrzygnięty konkurs czytelniczy na recenzję książki.

Komisja w składzie:

mgr inż. Adam Witek- dyrektor Zespołu Szkół w Strzyżowie

mgr Agnieszka Król- wicedyrektor Zespołu Szkół w Strzyżowie

nauczyciele języka polskiego:

mgr Katarzyna Petrycka-Wiater

mgr Katarzyna Szady-Sagan

mgr Ewa Worek

mgr Jolanta Ziemba - bibliotekarz

oraz gościnnie pani Marta Utnicka- dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie

przyznała  następujące miejsca:

 I miejsce ex aequo  :

Weronika Dubiel 3EAp oraz Zuzanna Lepak z klasy 1TRA

II miejsce Diana Król z klasy 3EAp

III miejsce Klaudia Janiszowska  z klasy 1TRA

Wyróżnienia:

Wioletta Szczepanik z klasy 3THLp

Damian Wnęk z klasy 3HLp

Bartek Sasa z klasy 3HLp

Sebastian Saletnik z klasy 3HLp

Nagrodzeni mogli wybrać w Księgarni Nova książki według własnego upodobania, zaś wyróżnieni autorzy  recenzji otrzymali książkę niespodziankę. A wszystko to dzięki sponsorom, którymi byli nasi księża: dr Jan Wolak, mgr Daniel Kosiba i mgr Patryk Smoleń.

Zdjęcia wykonał mgr Robert Kołodziejczyk.

Dodał: lwolan
XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU STRZYŻOWSKIEGO
Dodano: 2022-06-15     » Na górę

XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU STRZYŻOWSKIEGO

 

- konkurs objęty patronatem

Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Strzyżowskiego

 

Strzyżów, 31 maja 2022 r.

 

W XIII edycji Turnieju gościliśmy w naszej szkole uczniów 7 szkół Powiatu Strzyżowskiego:

 • Szkoły Podstawowej w Cieszynie
 • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku
 • Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
 • Zespołu Szkół im. Św. Rodziny w Lutczy 
 • Zespołu Szkół w Stępinie 
 • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
 • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie.

 

W części drużynowej uczestniczyło łącznie 9 uczniów reprezentujących 3 szkoły, a do konkursu indywidualnego przystąpiło 26 uczestników z wszystkich 7 szkół.

 

Część drużynowa w tym roku odbyła się pod hasłem: Watch This Space! – Wejdź w nasz świat!, a zadaniem uczniów było zaprezentowanie siebie i swojej szkoły w języku angielskim.  

 

Prezentacje drużyn oceniało jury w składzie: p. Karina Zając, p. Aneta Kwolek, p. Justyna Mularska-Rusyn i p. Łukasz Wolan.

 

Lista laureatów drużynowej części konkursu:

I nagroda – drużyna Szkoły Podstawowej w Cieszynie

II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

III miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

 

Lista laureatów konkursu indywidualnego:

I miejsce – Ksawery Szaro, uczeń Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

II miejsce – Patrycja Leśniak, uczennica Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

III miejsce – Emilia Klecha, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie

 

Drużyny oraz laureaci konkursu indywidualnego otrzymali dyplomy i cenne nagrody – karty podarunkowe oraz materiały do nauki języka angielskiego uznanych wydawnictw, ufundowane przez Organizatorów - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, jak również Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie i wydawnictwa językowe Oxford University Press i Macmillan.

Sponsorem poczęstunku dla wszystkich uczestników Turnieju była Gminna Spółdzielnia w Strzyżowie.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu.

Do nauczycieli kierujemy podziękowania za owocną pracę z młodzieżą i przygotowanie do Turnieju oraz gratulacje za wysokie wyniki uczniów.

Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego LO i ZST:

Beata Wójcik, Barbara Pięciak, Iwona Trojanowska

XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU STRZYŻOWSKIEGO

 

- konkurs objęty patronatem

Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Strzyżowskiego

 

Strzyżów, 31 maja 2022 r.

 

 

W XIII edycji Turnieju gościliśmy w naszej szkole uczniów 7 szkół Powiatu Strzyżowskiego:

 • Szkoły Podstawowej w Cieszynie
 • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku
 • Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
 • Zespołu Szkół im. Św. Rodziny w Lutczy
 • Zespołu Szkół w Stępinie
 • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
 • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie.

 

W części drużynowej uczestniczyło łącznie 9 uczniów reprezentujących 3 szkoły, a do konkursu indywidualnego przystąpiło 26 uczestników z wszystkich 7 szkół.

 

Część drużynowa w tym roku odbyła się pod hasłem: Watch This Space! – Wejdź w nasz świat!, a zadaniem uczniów było zaprezentowanie siebie i swojej szkoły w języku angielskim.  

 

Prezentacje drużyn oceniało jury w składzie: p. Karina Zając, p. Aneta Kwolek, p. Justyna Mularska-Rusyn i p. Łukasz Wolan.

 

Lista laureatów drużynowej części konkursu:

I nagroda – drużyna Szkoły Podstawowej w Cieszynie

II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

III miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

 

 

Lista laureatów konkursu indywidualnego:

I miejsce – Ksawery Szaro, uczeń Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

II miejsce – Patrycja Leśniak, uczennica Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

III miejsce – Emilia Klecha, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie

 

 

 

Drużyny oraz laureaci konkursu indywidualnego otrzymali dyplomy i cenne nagrody – karty podarunkowe oraz materiały do nauki języka angielskiego uznanych wydawnictw, ufundowane przez Organizatorów - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, jak również Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie i wydawnictwa językowe Oxford University Press i Macmillan.

Sponsorem poczęstunku dla wszystkich uczestników Turnieju była Gminna Spółdzielnia w Strzyżowie.

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu.

Do nauczycieli kierujemy podziękowania za owocną pracę z młodzieżą i przygotowanie do Turnieju oraz gratulacje za wysokie wyniki uczniów.

 

Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

 

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego LO i ZST:

Beata Wójcik, Barbara Pięciak, Iwona Trojanowska

Dodał: lwolan
Wywiady z absolwentami
Dodano: 2022-06-07     » Na górę

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z naszymi absolwentami.

Dodał: lwolan
Praktyczne umiejętności uczniów Zespołu Szkół Technicznych
Dodano: 2022-05-22     » Na górę

Uczniowie klasy 2TI uczący się w zawodzie technik informatyk w ramach przedmiotu: „montaż i eksploatacja sieci komputerowych”, wykonali sieć komputerową w klasopracowni Ab3. Przyszli informatycy zapoznali się z zasadami i wymaganiami projektowymi sieci komputerowych, doborem odpowiednich urządzeń montażowych, zasadami bezpieczeństwa oraz konfiguracją urządzeń sieciowych.

Dodał: lwolan
Sprawdź jak złożyć podanie do szkoły !!
Dodano: 2022-05-15     » Na górę

Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie. Od 16.05 można składać podania do szkoły. Poniżej znajduje się link do filmu w którym krok po kroku prezentujemy jak przejść przez rekrutację elektroniczną.

Dodał: lwolan
Film przedstawiający zawód Technik informatyk oraz Technik programista
Dodano: 2022-04-22     » Na górę

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu, który przygotowali nasi informatycy oraz programiści.

Dodał: lwolan
Spotkanie z najlepszymi uczniami.
Dodano: 2022-04-21     » Na górę

SPOTKANIE Z NAJLEPSZYMI UCZNIAMI ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W STRZYŻOWIE

 

Ignacy Jan Paderewski powiedział kiedyś

Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że dobre i trwałe wyniki osiągnąć można jedynie drogą krótkich, lecz ciągłych, codziennych wysiłków. Jednorazowy wysiłek jest kompletnie jałowy. Prawdziwą umiejętność zarówno w nauce i w sztuce, jak i w każdych innych zajęciach, zdobyć można tylko codzienną pracą i codziennym wysiłkiem.“

 

Wiedzą to doskonale najlepsi uczniowie oraz ich Rodzice, którzy 7 kwietnia br. uczestniczyli w spotkaniu z Dyrekcją oraz Wychowawcami Zespołu Szkól Technicznych w Strzyżowie. W uroczystości wziął udział również Wicestarosta Powiatu Strzyżowskiego Pan Tomasz Garncarski.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały sylwetki 19 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy w pierwszym półroczu zdobyli najwyższą średnią ocen oraz aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły.  Są to:

 • Dominik Matłosz, kl. 1THE- technik ekonomista
 • Nikola Ziobro, kl. 2TE- technik ekonomista
 • Oliwia Depowska, kl. 3EAp- technik analityk
 • Michał Pirga, kl. 3EAp- technik ekonomista
 • Kamil Wąś, kl. 3EAp- technik ekonomista
 • Katarzyna Wójcik, kl.  3EAp- technik ekonomista
 • Kamil Stasiowski, kl. 3HLp- technik logistyk
 • Michał Dziok, kl. 3HLp- technik handlowiec
 • Daria Małek, kl. 3THL- technik logistyk
 • Aleksandra Kasza, kl. 3THL- technik handlowiec
 • Wioletta Szczepanik, kl. 3THL- technik logistyk
 • Łukasz Wójcik, kl. 3TPM- technik mechanik
 • Paulina Dziok, kl. 4HLF- technik handlowiec
 • Izabela Miras, kl. 4HLF- technik handlowiec
 • Izabela Stasiowska, kl. 4HLF- technik logistyk
 • Gabriela Czech, kl. 4HLF- technik logistyk
 • Lidia Salamon, kl. 4TEA- technik analityk
 • Gabriela Bober, kl. 4TEA- technik analityk
 • Kacper Bryda, kl. 4TI- technik informatyk

Uczniowie ci swoją ciągłą systematyczną pracą oraz osiągnięciami sławili imię naszej szkoły i przydawali dumy pedagogom. Jest to przede wszystkim zasługa Rodziców, którzy wkładają ogromny trud w ich wychowanie, zapewnienie warunków do nauki oraz rozwoju. Podczas części artystycznej uczniowie złożyli swoim Rodzicom ogromne podziękowania oraz przypomnieli wszystkim zgromadzonym o jakże ważnych w dzisiejszym trudnym świecie wartościach jakimi są WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ.

Najlepszym uczniom oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy oraz pragniemy złożyć życzenia: 

Wam, Drodzy uczniowie życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych, mądrych decyzji, trafnych wyborów i roztropnych kroków. Aby zdobywanie wiedzy było dla was prawdziwą przyjemnością, nie przymusem.

Z kolei Szanownym Rodzicom życzymy wytrwałości, cierpliwości, satysfakcji oraz dumy z sukcesów swoich dzieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z najlepszymi uczniami i ich Rodzicami za rok.

 

Agnieszka Bradlińska-Stefanik

Dodał: lwolan
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
Dodano: 2022-04-21     » Na górę

Gratulujemy Kamilowi Wąś bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym: "Eko Planeta".

Dodał: lwolan
Samorząd Uczniowski zaprasza do ZST
Dodano: 2022-04-13     » Na górę

Zapraszamy do obejżenia nowego filmu, który przygotował Samorząd Uczniowski.

Dodał: lwolan
Kronika szkolna od 1 do 20 ( wszystkich: 74 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]  

Na górę strony

 

 


Serwis wykonał uczeń Michał Zięba pod kierunkiem nauczyciela Adama WITEK. Modyfikacja i administracja - Adam WITEK.
Kopiowanie zezwolone pod warunkiem podania żródła i linku do tej strony.

Czas generowania się strony: 0.0559 sekund.