Konkursy od 1 do 5 ( wszystkich: 80 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]   [ 11 ]   [ 12 ]   [ 13 ]   [ 14 ]   [ 15 ]   [ 16 ]
Olimpiada Znajomości Afryki
Dodano: 2024-10-16     » Na górę

Zapraszam chętnych uczniów do pierwszego etapu XXIII Olimpiady Znajomości Afryki (historia-geografia-kultury-misje), której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie prosimy

o zgłaszanie się do 28 listopada 2024 r. do Pani Krystyny Moskal.

Olimpiada składa się z trzech etapów:

– eliminacje pierwszego stopnia (szkolne);

– eliminacje drugiego stopnia (okręgowe);

– eliminacje centralne (ogólnopolskie).

Celem Olimpiady jest promocja Afryki, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków na tym kontynencie – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wokół idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka – bez względu na jego pochodzenie, a także uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

Laureaci i finaliści Olimpiady Znajomości Afryki będą przyjmowani na prestiżowe uczelnie w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej:

Mam nadzieję, że w tegorocznej edycji Olimpiady nie zabraknie chętnych uczniów :)

Dodał: Krystyna Moskal
Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Dodano: 2024-10-09     » Na górę

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych edycja 2024/2025

Główną ideą ogólnopolskiej

Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży
i uczenie solidarności międzypokoleniowej – wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń.

I etap Olimpiady (szkolny): 26 listopada 2024 r.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem znajdują się na stronie internetowej:

UWAGA:

Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmuje p. Katarzyna Ochab i p. Dorota Wójcik do 16.10.2024 r.

Dodał: G. Kawa
Olimpiada Statystyczna
Dodano: 2024-10-07     » Na górę

Olimpiada Statystyczna

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych  do udziału w IX edycji Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się w roku szkolnym 2024/2025.

Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia, administracja oraz handel. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania             z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.

Olimpiada Statystyczna ma charakter trójstopniowy, uczestnicy biorą udział w Zawodach Szkolnych, Zawodach Okręgowych i Zawodach Centralnych.

Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni są wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, pominięciem procesu rekrutacji lub ułatwieniami podczas procesów rekrutacyjnych na uczelnie wyższe i wieloma innymi upominkami.

Zgłoszenia przyjmuje Z. Wasilewska  do 15 października 2024 r.

Dodał: Zofia Wasilewska
Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"
Dodano: 2024-10-02     » Na górę

Zapraszamy do udziału
w KONKURSIE WIEDZY O PRAWIE PRACY i BHP DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Pierwszy etap konkursu – szkolny – zostanie przeprowadzony do 15 grudnia 2024 r.

Regulamin i szczegółowe informacje nt. konkursu dostępne są na stronie:

Zgłoszenia przyjmuje Z. Wasilewska do 30 października 2024 r.

Dodał: Zofia Wasilewska
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
Dodano: 2024-09-24     » Na górę

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” jest przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie powstał w 2003 r przy współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uczestnicy mogą wziąć udział w:

• Teście konkursowym:

Test obejmuje wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem  nauczania. Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 25 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego  znajdującego się na odwrocie karty odpowiedzi (od 0 do 8 punktów).

• Konkursie prac indywidualnych w formie pisemnej (max. 10 kartek, format A4) lub albumowej (max. 40 kartek, format A5-A3) na temat: „Rośliny wokół nas- piękne i pożyteczne”.

Konkurs jest konkursem samofinansującym, tzn. uzyskane środki przeznaczone są wyłącznie na nagrody i techniczną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata w wysokości 14,00 zł. od osoby za udział w każdej formie konkursowej (test i praca indywidualna).

Prace indywidualne należy wysłać Ogólnopolskiemu Organizatorowi Konkursu najpóźniej do 29 listopada 2024 r.

Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 6 marca 2025 r. (czas trwania – 45 min.)

Regulamin konkursu: www.eko.suwikr.pl

Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Skrzypek do 4 października 2024 r.

Dodał: G. Kawa
Konkursy od 1 do 5 ( wszystkich: 80 )