ERASMUS + 2015

loga

Erasmus Plus ponownie w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie

Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie przystąpił do realizacji kolejnego projektu praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus Plus. Projekt pt.Europejska mobilność uczniów ZST w Strzyżowie kluczem do kariery zawodowej” realizowany jest przez szkołę od 1 czerwca 2015 r. do 1 czerwca 2017 r.. Beneficjentami projektu będzie 53 uczniów klas II i III technikum w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie. Młodzież kształcąca się w zawodach technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, technik handlowiec, technik usług fryzjerskich będzie zdobywać doświadczenie zawodowe, uczyć się języków obcych, poznawać zabytki i historię Niemiec podczas czterotygodniowych praktyk  w branżowych przedsiębiorstwach w Lipsku (Niemcy).

Wyjazd na praktyki poprzedzi nabór uczestników w drodze rekrutacji zgodnie z wcześniej opublikowanym na szkolnej stronie internetowej Regulaminem Uczestnictwa i Rekrutacji Projektu oraz zajęcia przygotowawcze. Na zajęciach tych uczniowie przygotują się do pobytu za granicą, będą poszerzać i doskonalić znajomość języka niemieckiego, poznają informacje na temat kultury, zwyczajów i geografii Niemiec oraz regionu pobytu, a także zapoznają się z zasadami odbywania praktyk.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie wyjadą na praktyki do Lipska w dwóch turach. Pierwsza 27 osobowa grupa wyjedzie na praktyki do Lipska już 16 maja 2016 r., a wróci do kraju 10 czerwca tego samego roku. Początek praktyk drugiej 26 osobowej grupy zaplanowany jest na 14 listopada 2016 r., a jego zakończenie na  9 grudnia 2016 r.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny i jest formą nagrody dla najlepszych uczniów. Wszystkie koszty projektu tzn. koszty zajęć przygotowawczych,  podróży, zakwaterowania, przejazdów lokalnych, kieszonkowego na wyżywienie finansowane są w pełni przez Unię Europejską, a ogólny koszt projektu to 126821 euro.

Po powrocie do kraju praktykanci otrzymają dokument Europass-Mobilność, potwierdzający zdobyte przez nich kompetencje i umiejętności, który jest wydawany przez Krajowe Centrum Europass w Warszawie, a uznawany w całej Unii Europejskiej. Udział w Projekcie poświadczą także certyfikaty ukończenia praktyk i certyfikaty językowe.

1. Regulamin uczestnictwa i rekrutacji - [ pobierz ]

a) Załącznik nr 1a: formularz zgłoszeniowy - [ pobierz ]

b) Załącznik nr 1b: formularz zgłoszeniowy - [ pobierz ]

c) Załącznik nr 2: regulamin pobytu - [ pobierz ]

Informacje o projekcie

1. Rekrutacja do projektu grupa I - ogłoszenie (01.12.2015) - [ czytaj ]
  2. Zdobywają doświadczenie zawodowe w Niemczech  (11.02.2016) - [ czytaj ]
  3. Rekrutacja do projektu grupa II - ogłoszenie (29.02.2016) - [ czytaj ]
  4. Spotkanie integracyjne grupa I - ogłoszenie (19.04.2016) - [ czytaj ]
  5. Ogłoszenie o spotkaniu informacyjnym z rodzicami i uczniami grupy I przed wyjazdem (28.04.2016) - [ czytaj ]
  6. Zakończenie zajęć przygotowawczych grupa I - (02.05.2016) - [ czytaj ]
  7. Ogłoszenie o godzinie wyjazdu do Niemiec - (11.05.2016) - [ czytaj ]
  8. Relacja z pobytu I grupy w Niemczech - (23.05.2016) - [ czytaj ]
  9. Pozdrowienia z Lipska - (01.06.2016) - [ czytaj ]
  10. Odwiedziny w Lipsku władz Powiatu Strzyżowskiego i naszej szkoły (01.06.2016) - [ czytaj ]
  11. Artykuł na temat praktyk w lokalnym czasopiśmie (wrzesień 2016) - [ pobierz ]

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2016.10.21, 13:53.