x
Ogłoszenia - Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie

Zespół Szkół Technicznych
  • Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, UCZYMY | WYCHOWUJEMY | BAWIMY | Co nas wyróżnia??? | Uczysz się, kiedy chcesz ... E-learning | Ciekawe zawody i specjalnoœci | Systematycznie unowoczesniana baza dydaktyczna | Urozmaicone zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne | (zajęcia na basenie, stoku narciarskim, lodowisku, strzelnicy, wycieczki dydaktyczne, kabaret szkolny) | Dobrze wykształcona, młoda, energiczna kadra pedagogiczna | Bogate życie kulturalne - koncerty, dyskoteki, spotkania, wycieczki | Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kółek przedmiotowych, kółek zainteresowań | (kółko fotograficzne, informatyczne, matematyczne i inne przedmiotowe) | Zwrot połowy kosztów uzyskania prawa jazdy w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz w branzowej szkole I stopnia mechanik pojazdów samochodowych | Konsultacje maturalne oraz z przygotowania zawodowego | Zajęcia wyrównawcze | Swiadczenia o charakterze socjalnym i motywacyjnym (stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, stypendium Przecławczyka, stypendium dla najlepszych absolwentów) | Dobrze wyposażona biblioteka szkolna i multimedialne centrum informacji | pomagamy w znalezieniu miejsca praktyki i zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach rynku lokalnego i regionalnego

  
Ogłoszenia

Ogłoszenia od 1 do 10 ( wszystkich: 266 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]   [ 11 ]   [ 12 ]   [ 13 ]   [ 14 ]   [ 15 ]   [ 16 ]   [ 17 ]   [ 18 ]   [ 19 ]   [ 20 ]   [ 21 ]   [ 22 ]   [ 23 ]   [ 24 ]   [ 25 ]   [ 26 ]   [ 27 ]  
Informacja na temat stypendium dla ucznió szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2021/2022
Dodano: 2021-09-22     » Na górę

Informacja na temat stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2021/2022 dostępne są w dokumentach - [ czytaj ]

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z wychowawcami lub Panią Anną Giera.

Dodał: Adam Witek, Dyrektor ZST
SEKRETARIAT ZST W STRZYŻOWIE
Dodano: 2021-09-20     » Na górę

SEKRETARIAT ZST W STRZYŻOWIE ZNAJDUJE SIĘ OBECNIE NA I PIĘTRZE BUDYNKU B (POKÓJ NAUCZYCIELSKI) KONTAKT TELEFONICZNY Z PRACOWNIKEM SEKRETARIATU POD NUMEREM TELEFONU 17 2761193 LUB 533118802.

SEKRETARIAT CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 7.00 DO 15.00

Dodał: sekretariat2
Projekt e-Twinning pt.''Pierwsza pomoc"
Dodano: 2021-09-16     » Na górę

W nowym roku szkolnym poszukujemy chętnych uczniów do udziału w  projekcie e-Twinning pt.''Pierwsza pomoc".  Będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia, nauczyć się jak osoba powinna zachować się na miejscu wypadku i reagować w sytuacjach kryzysowych, a także rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz informatyczne poprzez współpracę online z uczniami z innych szkół w Europie.  

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie! 
Prosimy o zgłaszanie się do wychowawców, nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów projektu: p. Ewy Dopart. p. Agnieszki Bradlińskiej-Stefanik, oraz p. Grzegorza Włodyki

 

 

Dodał: Adam Witek, Dyrektor ZST
Spotkanie wywiadowcze
Dodano: 2021-09-09     » Na górę

Szanowni Rodzice, w dniach 15 – 16.09.2021 odbędzie się spotkanie wywiadowcze.

Szczegółowy harmonogram w tym tematyka spotkania dostępna jest tutaj - [ czytaj ]

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

Szczególną uwagę pragnę Państwu zwrócić na bezpieczeństwo uczniów, pracowników i osób przebywających na terenie szkoły a w tym:

  1. procedurami bezpieczeństwa w szkole w okresie pandemii COVID-19,
  2. organizacją szczepień przeciw COVID-19
  3. [deklaracje udziału w szczepieniu]
  4. [filmy edukacyjne]

Punkt Szczepień Powszechnych w Strzyżowie znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 10, 38-100 Strzyżów

  • poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach od 8:00 do 15:00,
  • środa, czwartek w godzinach od 12:00 do 17:00. pod nr telefonu 537 450 199

Zgodnie z komunikatem MEiN od 25 sierpnia działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów. Na wiadomości będą odpowiadali specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Serdecznie zapraszamy.

Dodał: Adam Witek, Dyrektor ZST
OGÓLNOPOLSKA SIEĆ EDUKACYJNA (OSE)
Dodano: 2021-09-14     » Na górę

Witajcie po wakacjach!

Przed nami nowy rok szkolny – czas inspirującej pracy z uczniami, ale też poszerzania własnych horyzontów. Mamy nadzieję, że wracają Państwo do szkół wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania. W Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) chcielibyśmy towarzyszyć Wam aż do następnych wakacji, dlatego przygotowaliśmy wiele nowości: materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji), poradniki dot. bezpiecznego korzystania z internetu, kursy e-learningowe. Zaprosimy Was też na spotkania z ekspertami i bezpłatne szkolenia oraz do udziału w nowej odsłonie projektu dla nauczycieli OSEhero.

W ramach OSE do każdej z polskich szkół uczestniczących w programie trafia szybki, bezpieczny i bezpłatny internet. Państwowy Instytut Badawczy NASK, jako operator programu OSE, oprócz łącza internetowego dostarcza do szkół także usługi bezpieczeństwa, które zapewniają ochronę przed szkodliwymi, nielegalnymi treściami, atakami sieciowymi i złośliwym oprogramowaniem Niezwykle ważna w tym kontekście jest edukacja w zakresie zagrożeń w sieci, dlatego po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklem „Bezpieczni w sieci z OSE”, w ramach którego odbywają się działania skierowane do nauczycieli, dyrektorów i technicznych reprezentantów szkół (TRS).

Oferta dla nauczycieli i uczniów

W ubiegłym roku szkolnym przybliżaliśmy zagadnienia związane z sextingiem i cyberprzemocą w szkole. W tym półroczu skupimy się na dwóch innych zagrożeniach w sieci: FOMO i szkodliwych treściach online. Już niebawem odbędą się poświęcone tym tematom eksperckie webinary, które tak jak dotychczas towarzyszyć będą premierom poradników dla nauczycieli. Z naszymi gośćmi porozmawia Tomasz Rożek z „Nauka. To lubię”, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. W ramach serii przygotowaliśmy także scenariusze zajęć, infografiki i inne materiały, do wykorzystania np. do rozmów z uczniami o tym, jak mądrze poruszać się w internecie.

Z naszych bogatych zasobów można korzystać na platformie OSE IT Szkoła, która wraz z początkiem września obchodziła swoje pierwsze urodziny. Już jesienią pojawią się tam nowe kursy e-learningowe, m.in. dotyczące bezpieczeństwa w sieci (dla uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej), a kolejno dot. FOMO i sharentingu (dla nauczycieli i rodziców). Zapewniamy, że jest na co czekać!

Dobrą okazją do poszerzenia wiedzy m.in. na temat nowych wirtualnych zagrożeń będą z pewnością planowane konferencje oraz nowa odsłona OSEhero – projektu rozwoju kompetencji, zrzeszającego pedagogów z pasją.

Wsparcie dla dyrektorów i TRS-ów

Nie zapominamy także o dyrektorach i technicznych reprezentantach szkół. Czeka na nich spora dawka wiedzy, którą przekażemy podczas cyklicznych webinarów. Przez cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji: czekamy na zgłoszenia do Centrum Kontaktu i telefony podczas środowych dyżurów eksperta

Nowy rok szkolny jest także dobrą okazją, by przyłączyć swoją placówkę do projektu mLegitymacja szkolna. To bezpieczne, nowoczesne i bezpłatne narzędzie – mobilny dokument, który ułatwia potwierdzanie tożsamości uczniów i służy im np. podczas kontroli biletów czy zakładania karty bibliotecznej. Nie trzeba już pamiętać o noszeniu ze sobą papierowego dokumentu – wystarczy smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS oraz aplikacja mObywatel.

Z wirtualnej legitymacji może korzystać każdy, komu wcześniej wydano dokument w wersji papierowej. Jedynym warunkiem jest przystąpienie szkoły do programu mLegitymacja. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę ose.gov.pl, w zakładce Przyłącz się znaleźć swoją placówkę na liście szkół i postępować zgodnie z instrukcjami.

Udanego roku szkolnego!

Już dziś mamy dla Was pierwszy prezent na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wiadomości załączamy przydatne materiały: infografiki dotyczące internetu OSE oraz pomocne listy materiałów, z których warto skorzystać. Zapraszamy także do odwiedzania naszych stron: ose.gov.pl i OSE IT Szkoła, gdzie czekają na Was równie wartościowe treści. O wszystkich naszych planach pisaliśmy szczegółowo w aktualnościach, a także informujemy na bieżąco na stronie OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna na Facebooku.

Dyrektorom szkół, nauczycielom, TRS-om, uczniom i rodzicom życzymy, aby ten rok szkolny był spokojnym, bezpiecznym, ale też rozwijającym i inspirującym czasem. Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

nask.pl ose.gov.pl osehero.pl it-szkola.edu.pl

Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

 

Dodał: sekretariat2
SALON MATURZYSTÓW 2021
Dodano: 2021-09-14     » Na górę

Szanowni Państwo, 

16 września odbędzie się Salon Maturzystów, organizowany po raz 16., przez Perspektywy. Tu „matura spotyka się ze studiami”: wykładom o tajnikach matury 2022 towarzyszy prezentacja ofert uczelni z całej Polski i zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2022/23. Maturzyści z województwa lubelskiego i podkarpackiego swoją wizytę (online) na Salonie rozpoczną już 16 września o 10.00.

Tegoroczny Salon Maturzystów zostanie przeprowadzony w formule online. Program obejmuje wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i porady doradców edukacyjno-zawodowych, które z całą pewnością ułatwią przygotowanie do matury oraz wybór kierunku studiów i uczelni. Podczas specjalnej prezentacji młodzi ludzie dowiedzą się także, jak czytać „ze zrozumieniem” Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i wykorzystać to zestawienie przy podejmowaniu decyzji o studiach.

W wydzielonej części targowej, na wirtualnych stoiskach, zaprezentują się szkoły wyższe z całej Polski: uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne i zawodowe. Uczestnicy Salonu będą mieli także możliwość odbycia interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów.

Szczegółowe informacje – w wydzielonych sekcjach dla uczniów i nauczycieli - znajdują się na stronie: www.salonmaturzystow.pl

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/salon-maturzystow-2021/

Dodał: sekretariat2
INFORMACJA O ODBIORZE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI Z EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE POPRAWKOWYM I WYNIKÓW EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
Dodano: 2021-09-10     » Na górę

W dniu 10.09.2021 r. od godziny 10.00 będą wydawane świadectwa dojrzałości z egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym. 

Prosimy również absolwentów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2021 r. o zgłoszenie się i odbiór świadectw i dyplomów.

Po odbiór powyższych dokumentów należy zgłosić się z dowodem osobistym do budynku B, I piętro, pokój nauczycielski.

Dodał: sekretariat2
KOMUNIKAT MEiN W SPRAWIE BEZPŁATNEJ INFOLINI DLA MŁODZIEŻY ORAZ RODZICÓW I OPIEKUNÓW
Dodano: 2021-09-08     » Na górę

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

 

Z wyrazami szacunku

 

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Dodał: sekretariat2
Nowy plan lekcji od 6.09.2021
Dodano: 2021-09-03     » Na górę

Uwaga nowy plan lekcji od 6.09.2021

Proszę pamiętać o odświeżeniu strony CTRL + F5

Pod planem powinien być widoczny napis:

Obowiązuje od: 6.09.2021. Aktualizacja 03.09.2021 godz. 12.50

Dodał: Adam Witek, Dyrektor ZST
Jak po raz pierwszy zalogować się do e dziennika UONET+
Dodano: 2021-09-03     » Na górę

Jak po raz pierwszy zalogować się do e dziennika UONET+

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg&ab_channel=VULCAN

Dodał: Adam Witek, Dyrektor ZST
Ogłoszenia od 1 do 10 ( wszystkich: 266 )
Strony: [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]   [ 11 ]   [ 12 ]   [ 13 ]   [ 14 ]   [ 15 ]   [ 16 ]   [ 17 ]   [ 18 ]   [ 19 ]   [ 20 ]   [ 21 ]   [ 22 ]   [ 23 ]   [ 24 ]   [ 25 ]   [ 26 ]   [ 27 ]  

Na górę strony

 

 


Serwis wykonał uczeń Michał Zięba pod kierunkiem nauczyciela Adama WITEK. Modyfikacja i administracja - Adam WITEK.
Kopiowanie zezwolone pod warunkiem podania żródła i linku do tej strony.

Czas generowania się strony: 0.0410 sekund.